Dietetyczne dania nie muszą być nudne!

Przejście na dietę większości z nas kojarzy się z żywieniowymi ograniczeniami, rezygnacją z ulubionych potraw i jedzeniem ciągle tego samego. Dietetyczne dania nie muszą być jednak nudne, a czasem są wręcz dużo ciekawsze niż te zwykłe, łatwo dostępne potrawy.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Dietetyczne dania nie muszą być nudne!
fot. Instagram/reviveberrybowls
Zdrowe jedzenie jest pełne kolorowych warzyw i owoców, ciekawych dodatków i niestandardowych rozwiązań. Układanie naszego nowego, zdrowszego menu może stać się pasjonującą przygodą pełną smaków i zapachów.

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Handsoffmyfood (@handsoff_myfood)


Dietetyczne śniadanie może być pyszne i sycące. Nie jeden pozazdrości nam talerza pełnego ciepłej kaszy jaglanej na mleku z dodatkiem słodkich owoców i ulubionych orzechów lub pestek. Takie śniadanie to doskonały zastrzyk energii na cały dzień. Dużo ciekawsze niż zwykła kanapka z szynką, prawda?


Zdrowsze żywienie nie oznacza rezygnacji ze wszystkich ulubionych przysmaków. Kochasz hamburgery i nie wyobrażasz sobie bez nich sobotniego wieczoru z przyjaciółmi? Nic straconego. Wystarczy, że zamiast do popularnego fast-foodu udacie się do miejsca, gdzie przyrządzą wam zdrowego burgera z dobrym jakościowo mięsem, masą świeżych warzyw i ciemną, chrupiącą bułką pozbawioną sztucznych spulchniaczy. A zamiast ociekających tłuszczem frytek wybierz te pieczone z batatów, przy okazji rezygnując z soli.


Zdrowe jedzenie opiera się na diecie bogatej w różnorodne warzywa, które są kolorowe, aromatyczne i wyglądbatatają apetycznie na każdym stole. Jeśli chcesz zaprosić na wieczór znajomych i jednocześnie wolisz uniknąć napchania się niezdrowymi czipsami czy pizzą pełną tłustego sera przygotuj lekkie przekąski warzywne. Możesz pokroić świeże warzywa, do tego zaserwować lekkie warzywne pasty oraz ciemne pieczywo.


Wydaje Ci się, że jeśli chcesz się zdrowo odżywiać, to już na zawsze musisz zrezygnować z deserów? Nieprawda! Wystarczy tylko, że będziesz unikać przekąsek typu kaloryczne batoniki, przesłodzone bułki drożdżowe i gotowe desery z masą dodatków konserwujących. Wybierz się na świeżo przygotowany mocno owocowy i intensywnie kolorowy koktajl, w którym zwykłe mleko i śmietankę można zastąpić np. mlekiem sojowym albo jogurtem naturalnym.