13-dniowa dieta kopenhaska

  • 4

Dieta kopenhaska nie jest długa - to zaledwie 13 dni - w ciągu których możemy stracić zbędne kilogramy. Przez niektórych jest określana skuteczną drogą do raju - pięknej i szczupłej sylwetki. To przykład na dietę cud. Przyjrzyjmy się jej z bliska.

         
ocena: 4/5 głosów: 5
13-dniowa dieta kopenhaska
fot. Fotolia
Jak wygląda jadłospis w diecie kopenhaskiej?

Dieta kopenhaska zakłada spożywanie w ciągu dnia 3 posiłków, z czego w sumie nie przekraczają one 900 kcal. Nie jest to dużo, dlatego efekty są szybko zauważalne. Przepisy oparte są na chudym mięsie, niektórych warzywach oraz kawie lub zielonej herbacie. Znajdziemy tutaj też jaja, które uzupełniają posiłki.

Z założenia dieta ta ma pomóc w zwalczaniu złego nawyku podjadania oraz ograniczania wielkości porcji na talerzu. Niektórzy nazywają ją także dietą żelaznych zasad.

Co może nam pomóc w przetrwaniu diety?

Posłodzenie porannej kawy lub herbaty łyżeczką cukru pobudzi nasz metabolizm do działania i rozpędzi wewnętrzną maszynę do działania. Warto zrezygnować z soli, która zatrzymuje wodę w organizmie. Świeże zioła urozmaicą dania i nie wyrządzą nam żadnej krzywdy, możemy zatem używać ich do woli. Warto także pomyśleć o suplementacji i przyjmowaniu witamin w kapsułkach lub tabletkach.

Czy dieta kopenhaska jest bezpieczna?

Podejmując decyzję o diecie szukamy rozwiązania idealnego. Chcemy zgubić zbędne kilogramy bez uszczerbku na zdrowiu, bez efektu jo-jo i do tego jeszcze marzymy o tym, żeby było smacznie i przyjemnie. Dieta kopenhaska spełnia założenia o skuteczności i efektywności odchudzania w krótkim czasie. Jednak nie jest bezpieczna ponieważ nie uczy zdrowych nawyków żywieniowych.

Spożywanie tylko mocnej kawy na śniadanie oraz mało urozmaicone posiłki w ciągu dnia prowadzą do osłabienia organizmu i wycieńczenia. Zbyt duży ubytek wagi w trakcie stosowania tej metody odchudzania jest również niebezpieczne i może prowadzić do zaburzeń metabolicznych.

Jeżeli chcemy schudnąć - róbmy to z głową, rozsądnie układajmy menu i pamiętajmy o racjonalnym zbilansowaniu posiłków. Można stracić zbędne kilogramy w zgodzie ze swoim ciałem i zdrowiem.

A Wy? Stosowaliście tę dietę? Jeśli tak, podzielcie się z nami swoimi efektami i wrażeniami. Czy jest to dieta, której bez obaw spróbowalibyście? Czy polecilibyście dietę kopenhaską rodzinie lub znajomym? Zapraszamy do dyskusji!