Dieta South Beach

  • 2

Dieta plaż południowych jest jedną z najbardziej racjonalnych diet rozpowszechnianych wśród ludzi, którzy pragną stracić zbędne kilogramy. Waga zmniejsza się stopniowo, można powiedzieć nawet, że wolno, ale posiłki są bardzo urozmaicone i smaczne.

         
ocena: 4/5 głosów: 6
Dieta South Beach
fot. Fotolia
Co wiemy o diecie South Beach

Twórcą tego modelu odchudzania jest kardiolog Arthur Agatson, który dążył do stworzenia diety regulującej poziom insuliny i cholesterolu. Kiedy okazało się, że przynosi ona efekty w postaci zrzucanych kilogramów bardzo szybko dostała się do rankingu najbardziej polecanych diet odchudzających.

Dieta South Beach składa się z 3 etapów i nie jest restrykcyjna w porównaniu z innymi sposobami na odchudzanie. Nie jest to także przykład diety cud, która pozbawi nas zbędnej masy ciała w kilkanaście dni. South Beach nie jest dietą niskowęglowadonową ani niskotłuszczową. W przepisach odnajdujemy zdrowy środek, który sprawia, że możemy odnaleźć pozytywną stronę właściwych tłuszczy oraz nielubianych węglowodanów.

Na tej diecie możemy jeść zarówno kurczaka, indyka jak i wołowinę czy owoce morza. Bez większych wyrzeczeń tracimy na wadze, jemy kolorowo i zróżnicowanie. Dziennie przyswajamy 3 posiłki, które nie tylko sycą ale dostarczają niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu mikroelementy, sole mineralne i witaminy.

Jednym zakazem objęte są: pieczywo, ziemniaki, owoce oraz ryż i makaron. W pierwszych 14 dniach diety wyzbywamy się ich zupełnie. Oczywiście konsumowanie słodyczy zaburza proces odchudzania, także osoby zdecydowane na stosowanie diety muszą zrezygnować z tego typu przekąsek - to zrozumiałe i obowiązujące w każdym modelu zrzucania wagi.

3 fazy diety plaż południowych

Pierwszy etap został już opisany powyżej. To moment, który przyzwyczaja nas do prawidłowych nawyków żywieniowych. W drugiej fazie diety nie odczuwa się już takiego łaknienia i zapotrzebowania na produkty mączne. Pierwsze utracone kilogramy mobilizują do dalszego działania i w etapie drugim, nazywanym przejściowym wprowadzane zostają tak zwane dobre węglowodany.

III faza to dieta na całe życie, już wiemy co jeść i jak łączyć produkty z naszej lodówki, by nie zaburzyć pracy metabolicznej. Zapamiętanie tych kilku wskazówek sprawia, że bez problemu można utrzymać zdrową wagę i nie narażać się na efekt jo-jo.

Dieta South Beach jest bardzo ciekawym modelem zrzucania zbędnych kilogramów. Macie z nią jakieś doświadczenia?