7 rzeczy, których nie powiedzą Ci w McDonaldzie

  • 1

Przechodzisz obok McDonalda i nie potrafisz oprzeć się pokusie, by wstąpić na szybką przekąskę? Nie jesteś jedyny. Ale nawet jeśli można nazwać Cię stałym bywalcem tego najsłynniejszego amerykańskiego baru szybkiej obsługi i spróbowałeś już wszystkich możliwych kanapek oraz dodatków, zobacz czego jeszcze nie wiesz o McDonaldzie.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
7 rzeczy, których nie powiedzą Ci w McDonaldzie
fot. Fotolia
1. Drive-thru
Mając wybór między zaserwowaniem ostatniego ciastka osobie stojącej przy kasie a klientowi w samochodzie przy okienku drive-thru, pracownik zawsze wybierze tego ostatniego. Obsługa kierowców ma zdecydowane pierwszeństwo.

2. Frytki bez soli
Najtrudniejszym życzeniem do zrealizowania jest podanie frytek bez soli. Są one zawsze przygotowywane osobno i dopiero w momencie złożenia zamówienia (stąd też można mieć pewność, że będą super-świeże). Do ich usmażenia pracownik musi specjalnie umyć z soli KAŻDE narzędzie, którego używa.

3. Cukier
A skoro mowa o frytkach… Te w McDonaldzie nie są zrobione tylko z ziemniaków. Zawierają aż 17 różnych składników, m.in. dekstrozę, rodzaj cukru.

4. Brak cukru
Jeśli nawet frytki zawierają substancję słodzącą, trudno się dziwić, że w całym menu popularnej amerykańskiej sieciówki można zamówić tylko 7 dań całkowicie pozbawionych cukru.

5. Rybna kanapka
Gwarancję świeżości daje również zamówienie kanapki z rybą. Jest to najrzadziej kupowana pozycja w menu, stąd też filety rybne nigdy nie są przygotowywane wcześniej, jak dopiero w momencie złożenia zamówienia.

6. Pizza
W 1989 roku przez krótki czas McDonald oferował pizzę. Sieć szybko jednak wycofała się ze sprzedaży tej potrawy, głównie przez zbyt długi czas oczekiwania na jej podanie – a marka ma przecież przede wszystkim kojarzyć się swoim klientom z natychmiastową i sprawną obsługą.

7. Napoje
Do każdego dania kasjer proponuje napój. Jeśli zamówisz słodki i gazowany, to możesz mieć pewność, że szybko znowu zrobisz się głodny. Być może za chwilę ponownie spotkasz się przy kasie z tym samym kasjerem…