Dieta przyszłej matki

Co powinna jeść kobieta w ciąży, by zapewnić optymalny rozwój swojemu dziecku? szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy w książce Dieta przyszłej matki

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Dieta przyszłej matki
Co należy wyeliminować z jadłospisu? Jak zapewnić odpowiednią ilość wapnia, nie pijąc mleka? Czy alkohol i kawa naprawdę szkodzą ciąży? Jak zdrowo się odżywiać za niewielkie pieniądze? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy w poradniku "Dieta przyszłej matki".

"Dieta przyszłej matki" to niezastąpione źródło najnowszych informacji na temat pełnowartościowych, smacznych i zdrowych posiłków dla kobiety w ciąży, prawidłowego przyrostu masy ciała, łagodzenia objawów dolegliwości ciążowych zapotrzebowania na witaminy i inne składniki odżywcze i wielu innych.

Książka podzielona jest na dwie części. W pierwszej znajdziemy informacje na temat właściwego odżywiania w ciąży. Poradnik podpowie jak jeść zdrowo za dwoje, co jeść by czuć się dobrze, jakich składników pokarmowych należy dostarczać sobie i nowemu organizmowi oraz jak zdrowo odżywiać się w pracy, w podróży czy poza domem, a także co powinny jeść przyszłe mamy-wegetarianki, mamy spodziewające się więcej niż jednego dziecka czy też kobiety z cukrzycą ciążową.
W poradniku znajdziemy także wskazówki odnośnie przyrostu masy ciała w ciąży, dziewięc głównych zasad na dziewięć miesięcy zdrowego odżywiania się, codzienną dwunastkę przyszłej matki, informacje na temat produktów bezpiecznych w ciąży, a także informacje dotyczące diety poporodowej.

Druga część zawiera przepisy na śniadania, babeczki, desery, kanapki, zupy, sosy, dania z makaronem, sałatki, potrawy z mięsa wołowego i wieprzowego, z drobiu, ryb i owoców morza, a także dania z warzyw. Nie zabrakło również przepisów na koktaile mleczne, czy też... fałszywe drinki (oczywiście bezalkoholowe). Z takim kompendium wiedzy na pewno bez problemu przebrniemy przez "błogosławione" dziewięc miesięcy, by po urodzeniu dziecka z nostalgią wspominać wszelkie przysmaki, na które pozwalałyśmy sobie w tym okresie. A może do części przepisów będziemy wracać i wykorzystamy je również w późniejszym czasie?

Wydawnictwo REBIS