Domowa i wyjątkowa panierka do kotletów

Dawniej do panierowania kotletów ze schabu lub piersi z kurczaka używano bułki tartej. Dziś to się zmieniło, wygląda to inaczej co powoduje, że mamy pole do popisu, wszystko zależy tylko od naszej fantazji.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Domowa i wyjątkowa panierka do kotletów

Pamiętam panierkę z mojego rodzinnego domu w postaci bułki tartej i to takiej domowej. Suszyło się resztki bułek a potem mieliło w maszynce do mięsa. Czasami, gdy brakowało bułki kupowało się większe ilości bo nie zawsze coś zostało. Suszyło się tylko na zastosowanie do mielenia na bułkę tartą. Była to maszynka ręczna i trzeba się było napracować aby taką bułkę uzyskać. Bywało, że bułkę tarło się właśnie tarką do warzyw, a wyglądało to tak, że jedna osoba mieliła, a druga ścierała twarde bułki na tarce. Jako, że było nas w domu sporo to i bułki szło sporo, więc prawie każdy uczestniczył i pomagał w jej robieniu.

Dziś to się bardzo zmieniło i w każdym już sklepie można kupić gotową panierkę. Jednak co domowej roboty to domowej roboty. Nie ma to jak domowa własnoręcznie przygotowana panierka. Dzięki naszej wyobraźni nasze kotlety nie będą już nudne i staną się wyjątkowe.

Podam Wam kilka przykładów na smaczne panierki na które zawsze mamy składniki w domu. A jeśli zupełnie przypadkowo nam jakiegoś zabraknie to w każdej chwili możemy kupić je w każdym sklepie. Kiedyś sama panierowałam tylko bułką, ale odkąd gotowanie zamieniło się w moją pasję to kombinuję jak tylko mogę i staram się, aby moi bliscy mieli smaczną odmianę.

Więc zapraszam do zapoznania się z moimi przykładami na panierki i dodatki jakie możemy dodać do bułki tartej aby uzyskać pyszną panierkę.

1. PŁATKI KUKURYDZIANE
- wystarczy płatki wsypać do rozdrabniacza i je rozdrobnić. Jeśli ktoś takiego urządzenia nie posiada, płatki może rozgnieść po prostu w dłoniach lub nasypać na czystą ściereczkę, zawinąć i przewałkować wałkiem do ciasta lub utłuc tłuczkiem do mięsa. Grubość płatków zależy od naszego upodobania, a do takich płatków dobrze jest dodać troszkę bułki tartej, aby panierka lepiej się trzymała na kotlecie.

2. PALUSZKI SOLONE
- podobnie jak płatki kukurydziane, takie paluszki należy rozdrobnić i potem panierować kotlety. Taka panierka jest delikatna, chrupiąca i wbrew pozorom nie twarda.

3. SIEMIĘ LNIANE
- wystarczy dosypać odpowiednią ilość siemienia do bułki tartej, wymieszać i panierka gotowa.

4. SŁONECZNIK
- tak jak siemię należy dodać do bułki tartej i wymieszać, ilość zależy od naszego gustu.

5. CHIPSY O DOWOLNYM SMAKU LUB MINI TORTILLE
- takie chipsy lub tortille rozdrabniamy w rozdrabniaczu i dodajemy trochę bułki tartej lub mąki, potem wystarczy wymieszać i panierować kotlety.

6. ORZECHY (dowolne)
- należy zmielić i tradycyjnie wymieszać z małą ilością bułki tartej.

7. MIGDAŁY
- tak jak orzechy. Trzeba je zmielić.

8. PESTKI DYNI
- dodajemy je w całości do bułki tartej.

Oprócz tych składników do panierki możemy dodać sezam, kozieradkę, amarantus, orzeszki piniowe, płatki chili, granulowany czosnek, czubryce i wiele innych.

Tworząc nowe panierki łączmy dodatki, smaki, a będziemy cieszyć się kotletami w coraz to nowszej odsłonie. Puśćmy wodze fantazji i przekonajmy się, jak wiele nowych smaków możemy stworzyć.