Drugie śniadanie do szkoły

Drugie śniadanie jest niezbędne zwłaszcza, gdy dziecko spędza poza domem wiele godzin. Młody organizm potrzebuje składników...

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Drugie śniadanie do szkoły
Eksperci od spraw żywienia dzieci przestrzegają, aby nie wypuszczać do szkoły czy przedszkola pociechy bez śniadania. Alarmują także, że drugi posiłek jest niezwykle istotny dla młodego organizmu.
Drugie śniadanie jest niezbędne zwłaszcza, gdy dziecko spędza poza domem wiele godzin. Młody organizm potrzebuje składników do wzrostu, poza tym wydolność umysłowa i chęć do zabawy naszej pociechy znacznie spada. Dlatego systematycznie, najlepiej co 3-4 godziny, dziecko powinno sięgać po przekąskę. Rodzic natomiast, powinien przygotować drugie śniadanie spełniające wymogi młodego organizmu. Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny to okres szybkiego rozwoju organizmu dziecka. Niedobór niezbędnych składników odżywczych może prowadzić do gorszego rozwoju organizmu. W tym okresie zalecana jest wysoka norma składników budulcowych (białka, wapnia, żelaza).

Mając na uwadze te wszystkie wskazówki - jak możemy dostarczyć dziecku pożywne i zdrowe drugie śniadanie? Na sklepowych półkach można znaleźć produkty, które otrzymały Pozytywną Opinię Centrum Zdrowia Dziecka. Daje to gwarancję rodzicom, że ich pociechy otrzymują zdrowy posiłek.