Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii z Zabrza, założona przez Prof. Z. Religę postanowiła aktywnie pozyskiwać fundusze na walkę o zdrowie wszystkich Polaków.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii
Teoretycznie każdy z nas wie o tym, że powinien dbać o zdrowie i jak powinien dbać o zdrowie – regularnie robić badania, zdrowo się odżywiać i zażywać ruchu. Praktyka niestety często mija się z teorią w czasach, w których wszyscy są zapracowani, zajęci, zabiegani …

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii z Zabrza, założona przez Prof. Z. Religę postanowiła aktywnie pozyskiwać fundusze na walkę o zdrowie wszystkich Polaków, powołując w tym celu Grupę Gospodarczą Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii (GGFRK). Dzięki GGFRK powstał Projekt „Poznaj Siłę Serca”. Jest to nowatorski program aktywnego pozyskiwania funduszy na rzecz projektów badawczych Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, na doskonalenie metod ratowania ludzkiego życia w sytuacji zagrożenia serca, na rozwój polskiej kardiochirurgii, prace naukowo-badawcze oraz szeroko rozumianą profilaktykę zdrowotną, szerzenie wiedzy i budowanie społecznej świadomości konieczności dbania o zdrowie. Każdy z nas wie, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego ważnym zadaniem, realizowanym przez GGFRK jest promowanie aktywnego, zdrowego trybu życia, racjonalnego odżywiania się i uprawiania sportów jako najskuteczniejszej profilaktyki chorób serca.

Dlatego, wspólnie z naukowcami, zostały opracowane produkty, zawierające specjalne mikroelementy oraz substancje poprawiające ogólny stan zdrowia i naturalną odporność organizmu, a w konsekwencji zmniejszające podatność na infekcje będące często przyczyną powikłań w postaci niewydolności mięśnia sercowego. Produkty te zostały opatrzone znakiem „Siła Serca” i są rekomendowane przez Fundację jako produkty prozdrowotne, korzystnie wpływające na nasz organizm. Należą do nich m.in. makaron z amarantusem Sulma, ciasteczka owsiane Mamut, sole i solanki Zabłocka.
Szukajmy w sklepach produktów opatrzonych logo „Siła Serca”, bo kupując je dbamy nie tylko o swoje zdrowie, ale wspieramy osoby chore na serce i uczestniczymy w programie profilaktyki chorób serca.