Wybrano najlepsze marki

Podczas Gali Superbrands – Rada Marek, po raz kolejny wybrano najlepsze marki polskie i międzynarodowe.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Wybrano najlepsze marki
Gala Superbrands inna niż zwykle

Po raz pierwszy w historii programu o klasyfikacji marek decydowała współpracująca z gronem jurorskim grupa ponad 2800 konsumentów, a do jury specjalistów udało się zaprosić aż 38 osobistości. Na uwagę zasługuje również fakt, że w jury została zachowana zasada parytetów, gwarantując różnorodne opinie i obiektywizm w ocenie produktów dla mężczyzn i kobiet. O wyróżnieniu decydowały rozpoznawalność marki, jej więź z klientem a także unikalność korzyści jakie oferuje.

Najlepsze polskie przysmaki

W rankingu krajowym w dziesiątce najlepszych marek znalazły się marki z dziedziny gastronomii: E. Wedel i Wedlowskie Ptasie Mleczko, A. Blikle oraz Żubrówka.

Liderzy międzynarodowi


Za najlepszą markę uznano Apple, które w tym roku wyprzedziło dotychczasowego lidera Coca-colę. Na wysokim miejscu rankingu uplasowały się również Google i Facebook, podczas gdy Microsoft nie zajął wysokiej pozycji.
Inne marki, które zajęły jedne z najlepszych miejsc to IKEA, McDonalds, Disney i LEGO.

Nasze rodzime marki również znalazły się w zestawieniu liderów. Doceniono Dr Irena Eris, która znalazła się w zestawieniu 20 najlepszych marek i zyskała wielkie uznanie wśród konsumentów i ekspertów. Takie samo wyróżnienie spotkało również TVN. Wysoko zostały ocenione również inne polskie marki medialne TVN 24, Gazeta Wyborcza oraz RMF FM.