Imprezy dla dzieci w weekend

W czerwcowy weekend odbędą się festyny oraz imprezy adresowane do dzieci. Zobacz, czy w Twoim mieście zapowiada się weekend pełen atrakcji.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Imprezy dla dzieci w weekend

1.       Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie

 

Związek Zawodowy Policjantów, Komenda Miejska Policji oraz Radio Plus ZAPRASZAJĄ NA FESTYN z okazji Dnia Dziecka do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku-Oliwie 4 czerwca 2011w godz. 10.00 – 15.00. Na festynie wystąpią:

·         grupa artystyczna z Pałacu Młodzieży w Gdańsku

·         grupa taneczna „cheerleaders” z Gimnazjum nr 2 w Gdańsku

·         Juniorzy z klubów bokserskich „Champion” i „Sako”

·         grupa artystyczna Dr Klaun

 

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz pracownicy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego przeprowadzą konkursy dla dzieci i dorosłych z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie osobistym i ruchu drogowego. W namiotach sponsorów odbywać się będą, konkursy oraz malowanie twarzy, badania stanu zdrowia zabawy i konkursy sportowe przeprowadzą harcerze z Hufca Gdańsk – Śródmieście oraz młodzież z Sekcji Piłki Nożnej Towarzystwa Przyjaciół Sportu, a także prezentacja pojazdów i wiele atrakcji . Zaplanowano również spotkanie z Dyrektorem Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Panem Michałem Targowskim który przeprowadzi konkurs na temat wiedzy o zwierzętach. Podczas imprezy uczestnikom towarzyszyć będą:

·         szczudlarze, sekcja „Air Soft Gun”

·         grupa płetwonurków „Foki” przy ZT NSZZ Policjantów w Gdyni

·         maskotka  Gdańskiej Policji – Myszka „PILNUSIA”

 

2.       Warszawa

Włochy - Piknik z książką

W Parku Kombatantów,na ul. Ks.J. Chrościckiego 2 odbedzie się „Piknik z książką” ,  organizowany w tym roku po raz ósmy. W programie: przedstawienie teatralne dla dzieci „Gąsiennica, czyli bajka z jajka” Teatru Plac Zabaw, występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z Artystycznego Domu Animacji i placówek oświatowych, rozstrzygniecie konkursu VII Przeglądu Twórczości Mieszkańców Włoch „Włochowska szuflada” pod honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Włoch Miasta Stołecznego Warszawy pana Michała Wąsowicza organizowanego przez DK „Włochy”, rozstrzygnięcie V edycji konkursu czytelniczego „W krainie książek” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, poezja Marleny Zynger w wykonaniu Dominiki Świątek- „Czas śpiewu kobiety”. Odsłona pierwsza, punkt - czytanie bajek. Na terenie parku ustawione będą stoiska, przygotowane przez współpracujące z nami wydawnictwa, autorów książek, stoisko z tanią książką. Dodatkową atrakcją będzie kiermasz podręczników używanych zorganizowany przez uczniów z okolicznych szkół. Dla najmłodszych proponujemy liczne atrakcje: malowanie twarzy, glina, działania plastyczne, konkurs plastyczny .

 

Park Skaryszewski Warszawa -  5 czerwca 2011 (niedziela) g. 11:00 - 16:00. Totutotam zaprasza na niedzielny relaks na świeżym powietrzu w azjatyckim stylu! Dziać się będzie sporo! W programie:

 
Ruchowo
• Joga
• Tai chi
• Fit Ju-jitsu
• Krykiet (wersja uliczna) i inne zręcznościowe gry popularne w Azji
• Taniec bollywoodzki i dabkah (arabski)
 
Plastycznie
• Nauka zapisywania imion pismem dewanagari i po arabsku
• Tworzenie mandali
• Orientalne malowanie twarzy dla dzieci
• Tworzenie i puszczanie latawców
• Tworzenie origami (m.in. na kilkumetrowym papierze)
• Nauka zakładania strojów indyjskich i arabskich
 

3.       Poznań

"Niebiescy Dzieciom" -  Już w najbliższą sobotę w Parku Kasprowicza przy "Arenie" w Poznaniu odbędzie się festyn charytatywny z okazji Dnia Dziecka. Specjalne atrakcje przygotowała policja.

To jubileuszowa, dziesiąta edycja festynu. Jak co roku impreza organizowana jest przez Komendę Miejską Policji we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, Urzędem Miasta Poznań, Strażą Miejską, Państwową Strażą Pożarną oraz Żandarmerią Wojskową. Festyn sponsorują poznańscy przedsiębiorcy. Festyn rozpocznie się 4 czerwca o godz. 12. W programie m.in. występy artystyczne, turniej piłki nożnej, tresura psów policyjnych, pokaz wozów i sprzętu strażackiego, przejażdżka dorożką, wiele gier, zabaw i konkursów dla dzieci, a ponadto grochówka, grill oraz kawa.

4.        Łódź

Największy łódzki festyn z okazji Dnia Dziecka - Miejska Arena Kultury i Sportu organizuje pełen niespodzianek festyn rodzinny w sobotę 04.06.2011 r. na terenie przed halą przy al. Bandurskiego 7, w godzinach 13.00-18.00. Będzie to największy festyn rodzinny w Łodzi przygotowany specjalnie dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, na których czeka wiele atrakcji. Z myślą o dzieciach, które ten dzień chcą spędzić na sportowo, przygotowane zostały mini turnieje w piłce siatkowej, koszykowej i nożnej. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w turniejach dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych. Dla najlepszych przewidziane są nagrody. Dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, którzy posiadają zdolności plastyczne przygotowany został konkurs pn. „Mój wymarzony Dzień Dziecka”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 04 czerwca br. podczas festynu. Wszystkie nadesłane prace zostaną zaprezentowane na wystawie wokół „Atlas Areny”. Specjalnym punktem programu obchodów Miejskiego Dnia Dziecka dla całych rodzin będzie mecz w piłkę nożną pomiędzy politykami i dziennikarzami, który odbędzie się na stadionie ŁKS o godz. 16.00.                

5.       Szczecin

Dnia 4 czerwca w SP 41 w Szczecinie (ul. Świętych Cyryla i Metodego 44) odbędzie się piknik ekologiczny w ramach projektu ekologicznego "Chcesz zmienić świat? Zacznij od siebie". Na pikniku będzie można zobaczyc m.in. stoiska reprezentujące jednostki zajmujące się dostarczaniem energii, badaniem i promowaniem energii niekonwencjonalnej (ZUT w Szczecinie, Ośrodek Naukowo-Badawczy w Ostoi, Firma Enea, LOP, Oddział Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i inne), oraz szereg stanowisk szkolnych:

  • Ekomajsterkowanie – stanowisko, przy którym dzieci będą mogły wykonać zabawkę ekologiczną z funkcją mechaniczną bez użycia baterii (np. wiatraczek)
  • Punkt zbiórki zużytych źródeł energii i światła – miejsce, gdzie będzie można wymienić zużyte baterie i żarówki energooszczędne na kwiatka w doniczce lub nową żarówkę
  • Stanowisko techniczne – budowanie obwodu elektrycznego, prezentacja modelu demonstracyjnego „Energia odnawialna wody – wiatru - Słońca” oraz inne doświadczenia
  • „Energooszczędny domek” – stanowisko promujące energooszczędny styl życia (mini konkursy i zabawy związane z tematem imprezy)
  •  Bookcrossing lub ich wymiana – punkt z używanymi książkami
  • Kiermasz używanych przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych
  • Kawiarenka z wypiekami domowymi
  •  Kuchnia polowa

Przy poszczególnych stanowiskach będą odbywały się konkursy, zabawy, pokazy, konkurencje sportowo – zręcznościowe.

 

6.       Kraków

Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ, Famiga zapraszają na Dzień Dziecka ze Strefą Wolnego Czytania! Początek w sobotę 4 czerwca o godz. 11.00 w ogrodach Wydawnictwa Znak /Kościuszki 37/ w Krakowie. W programie: prezentacja studia projektowego Millstudio, przekaźnik książkowy dla dzieci, akcja "Przeczytaj dziecku swoją ulubioną książkę z dziecinstwa", gry, zabawy, konkursy z nagrodami, pokaz baniek mydlanych, piknik oraz wiele innych atrakcji. Na wszystkich czekają smakołyki przygotowane przez Para Buch.Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

7.       Wrocław

 
Po raz trzeci Dzień Dziecka świętujemy 4 czerwca. Zaprosimy Państwa na kolejną odsłonę akcji „Lato w mieście – bezpieczne dziecko”. Wszyscy, którzy 4 czerwca o godz. 14.00 przyjdą do Ogrodu Staromiejskiego, będą mogli przeżyć kontrolowaną stłuczkę samochodową dzięki symulatorowi wypadków, a także przekonać się jak bardzo różni się nasze postrzeganie rzeczywistości po wypiciu alkoholu dzięki specjalnym alko-goglom. Na Scenie Letniej szkoleniowcy WORD – u i Stra przeprowadzą krótkie wykłady i ćwiczenia z zasad ruchu drogowego, zaś na ścieżce rowerowej biegnącej wzdłuż fosy odbywać się będą egzaminy na kartę rowerową. Co zrobić, jeśli dojdzie już wypadku, dowiemy się dzięki drowi Andrzejowi Nabzdykowi, który nie tylko wraz z wrocławskimi ratownikami poprowadzi warsztaty z podstaw pierwszej pomocy, ale przede wszystkim nauczy dzieci podstawowych czynności, jakie powinny być wykonane, gdy wydarzy się wypadek – pouczy gdzie zadzwonić, kogo zawiadomić, jak rozmawiać z operatorem pogotowia. Dzięki projektowi Niebieska Ławeczka Wrocławianie będą mogli spotkać się z policjantami i psychologami policyjnymi, którzy doradzą w kwestiach dotyczących łamania przez dzieci prawa oraz niebezpieczeństw, na które narażeni są najmłodsi. Rodzice dowiedzą się m.in., jak skutecznie rozpoznać, że dziecko ma kontakt z narkotykami, jak uczulić je na zagrożenia kryjące się w internecie i rozpoznawać sygnały wysyłane przez zagrażających im dorosłych i rówieśników. Wstęp na imprezy bezpłatny.