Jak przygotować sylwestrową domówkę?

  • 2

Zapewne wiele z nas od razu odpowie, że Sylwester spędzony na zorganizowanej zabawie jest o wiele lepszy niż w domu. Przecież nie trzeba się wszystkim przejmować. Wystarczy kupić bilet... i już. Ale weźmy też aspekt pozostania w domu i zorganizowania imprezy dla znajomych i rodziny.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Jak przygotować sylwestrową domówkę?
fot. Fotolia

Wybierając imprezę domową, sami ustalamy listę gości. Może to być 5 osób a równie dobrze 20-25. Przed zabawą możemy udekorować nasze mieszkanie. Nie zapomnijmy, by w domu postawić dużą liczbę zegarów i budzików, najlepiej nastawionych na 24. Udekorujmy wnętrze wieloma serpentynami i pięknymi ozdobami.

Na stole nie może zabraknąć kieliszków a obok balonów. W tym dniu oprócz naszej zabawy ważny jest także nasz domowy pupil, który na pewno odczuje ten dzień. Zapewnijmy mu spokój a jeśli się nie da, bądźmy przy nim w okresie największego nasilenia petard. Niech czuje, że ma nas przy sobie.

I dochodzimy do najważniejszego punktu. Chodzi oczywiście o menu. Zabawa będzie trwała dość długo dlatego musimy ustalić mniej więcej, o której będziemy podawać poszczególne dania, a także co się na nich znajdzie. Dania powinny być lekkie.

Najlepiej zorganizować w domu bufet, na którym ustawimy kilka rodzajów wędliny i kiełbasy, a także kromki chleba, grzanki i bagietki. W ten sposób gość, który zgłodnieje, będzie mógł skosztować małe co nieco.

Przygotujmy 3-4 rodzaje sałatek i ustawmy je w półmiskach na stole. Podać je można w salaterkach albo w paprykowych łódeczkach.

Jeśli możemy sobie pozwolić na większy wydatek, kupmy naczynie do fondue. Idealnie sprawdzi się na naszym stole.
Na stole nie powinno zabraknąć też roladek i dipów. Podajmy też ze 2 desery, np. lody i inny zimny deser.
Na osobnych talerzach ułóżmy plasterki i kawałki serów a także owoce, np. jabłka lub banany.
W Sylwestra nie może zabraknąć drinków i napojów alkoholowych. Dopełnią one naszą imprezę.


Zobacz przepisy na Przekąski i zakąski na Sylwestra >>>


O północy tradycyjnie wyjdźmy na pokaz fajerwerków i złóżmy sobie życzenia.

Dobrze przygotowane przyjęcie sylwestrowe może stać się niesamowitą zabawą, którą zapamiętamy naprawdę na długo. Dlatego warto zastanowić się nad taką formą spędzenia go. Udanej zabawy, bez względu na to, jaka zostanie wybrana.