Jak zorganizować bal dla dziecka?

  • 1

To najważniejsza impreza w życiu Waszego dziecka. Urodziny czy dzień dziecka będą zawsze miło wspominać, jeśli przygotujemy je odpowiednio. Zobacz porady, które ułatwią Ci przygotowanie balu dla dziecka.

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Jak zorganizować bal dla dziecka?
fot. Fotolia
Dzieci uwielbiają Kinderbale. Wiążą się z tym później wspomnienia i wiele rozmów dzieci z przyjaciółmi. Na pewno ta zabawa przyniesie mu wiele frajdy. Ale by tak się stało, musi być odpowiednio przygotowana.

1. Wstępne przygotowania
Porozmawiajcie z dzieckiem o imprezie. Przeanalizujcie miejsce i datę zabawy. Ułóżcie listę gości i co najważniejsze: powiedzcie dziecku czego od niego oczekujecie i czego może się spodziewać (np. że nie wszyscy przyjdą)

2. Zaproście znajomych
Na kilka tygodni przed imprezą zaproście razem przyjaciół dziecka. Niech Wasza pociecha podejdzie i ładnie poprosi o przybycie. Dajcie zaproszonemu specjalne zaproszenie, może być kupione, albo zrobione przez waszą pociechę. Poproście rodziców dziecka o potwierdzenie przybycia, np. na 3 dni przed zabawą.

3. Dekoracja miejsca
Dzień wcześniej udekoruj pomieszczenie, w którym odbywa się zabawa. Usuńcie z niego wszystkie niebezpieczne przedmioty. Te cenniejsze schowajcie do szafy. Do dekorowania użyjcie: baloników, serpentyn, brokatu, czapeczek. Ważne, aby uczestniczyła w tym wasza pociecha.

4. Kinderbalowe menu
Wiadomo, że najlepsze jest kupne, mało czasochłonne i praktycznie gotowe w mig. Ale warto pomyśleć, aby przygotować coś samemu. Mogą to być np. szyszki z ryżu preparowanego i kukułek lub naleśniki. Pomyślcie o śmiesznej dekoracji dań. Do picia koktajle owocowe lub lemoniada. A na deser: lody i muffinki.

5. Zabawy
Jeśli na dworze jest ładna pogoda można urządzić fajne sportowe zabawy, chociażby gra w piłkę nożną lub biegi. Można przewidzieć drobne nagrody dla najlepszych, np. dodatkowa gałka lodów. Można urządzić też konkurs karaoke czy pokaz mody. Jeśli lubisz wyzwania, urządź zabawę "podchody".

6. Sprzątanie
Nikt nie lubi sprzątać, ale trzeba. Pamiętaj, że do pomocy w sprzątaniu powinni przyłączyć się wszyscy domownicy. Nie zostawiaj sobie wszystkiego na głowie. Te łatwiejsze czynności powierz jubilatowi.