Jak zorganizować czas dziecku w czasie świąt?

  • 4

Święta wielkanocne to jedna z takich okazji w roku, kiedy możemy oddać się celebrowaniu czasu spędzanego z rodziną. Zobaczcie, co możecie zaproponować dzieciom, żeby nie nudziły się podczas świąt.

         
ocena: 4/5 głosów: 6
Jak zorganizować czas dziecku w czasie świąt?
fot. Fotolia
WSPÓLNE MALOWANIE PISANEK

Charakterystycznym dla Wielkanocy obyczajem jest zdobienie pisanek. Oczywiście można zrobić to bardzo szybko i  np. skorzystać z gotowych barwników czy farbek, albo po prostu zanurzyć jajka w obierkach po cebuli. Jednak dużo większą frajdę sprawimy naszym maluchom, jeżeli zainwestujemy w pisaki, kolorowe papiery oraz specjalne akcesoria do zdobienia skorupek.

Nie ma nic lepszego niż wspólna praca, poza tym możemy w dziecku wyrobić pożądane poczucie estetyki, wprowadzić je w tradycje i obyczaje polskich świąt oraz zwyczajnie spędzić z nim miłe chwile podczas ręcznych robótek. Taką pracę można potem z dumą nieść w koszyczku na święconkę.

Dodatkową atrakcją będzie także zdobienie wydmuszek, a następnie przygotowanie z nich drzewka ozdobnego, dekorującego salon lub kuchnię. Do wykonania tego zadania będziemy potrzebowali suchej gałęzi, kilkunastu wydmuszek, kolorowych mazaków, wstążek, kleju oraz chęci do dobrej zabawy. Ogranicza nas tylko wyobraźnia, dlatego popracujmy wspólnie nad konceptem i zabierajmy się do pracy. Dwie godziny świetnej zabawy gwarantowane!

ZABAWA W SCHOWANEGO ZAJĄCZKA

Jeżeli prace plastyczne nas zmęczyły, możemy zrelaksować się przy wspólnym poszukiwaniu zajączka, który jak powszechnie wiadomo lubi się schować z jakimś podarunkiem dla najmłodszych. Bardzo często są to słodycze, ale zdarza się, że mogą to również być cenne zabawki. Sęk w tym, by zajączek był dobrze ukryty, im dłużej go szukamy tym większa frajda z odnalezionych skarbów.

ŚMIGUS DYNGUS

Kto z nas nie zna tradycji Lanego Poniedziałku? Odpowiednio nastawmy pociechy do tego zwyczaju, namówmy do delikatnego i symbolicznego spryskania najbliższych i zaopatrzmy ich w słodkie, małe psikawki, dzięki którym będą mogły dopełnić tradycji.

A Wy jak bawicie się ze swoimi pociechami podczas świąt? Podzielcie się pomysłami w komentarzach.