Śniadanie wielkanocne dla najmłodszych

  • 3

Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! Pierwsze pożywienie naszych dzieci powinno być smaczne i wartościowe. Jak przyrządzić śniadanie na wielkanocny poranek? Przeczytaj artykuł i zainspiruj się kulinarnie!

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Śniadanie wielkanocne dla najmłodszych
fot. Fotolia

Tradycyjne potrawy serwowane na wielkanocny stół, nie wzbudzają zainteresowania wśród najmłodszych. Aby zachęcić dzieciaki do wspólnego celebrowania tego święta, trzeba pokusić się o przygotowanie posiłku w taki sposób, by zachęcić dziecko do jego skosztowania. Przyrządzając to wyjątkowe śniadanie, pamiętać należy przede wszystkim by smakołyk był kolorowy i smaczny!

Kiedy na talerzu malucha pojawi się zabawny zając w towarzystwie jajka i barwnych warzyw, dziecko będzie zachwycone! W menu szkraba nie może zabraknąć także tradycyjnego jajka! Można je nafaszerować podać z białym barszczem bądź ugotować na miękko. Wycięte z chleba motywy baranka, pisanki czy kurczaczka także zaciekawią malca i zwiększą prawdopodobieństwo zjedzenia śniadania. Do przyrządzenia świątecznych kanapeczek użyć można chudej wędliny, żółtego sera, pomidorów, ogórków czy papryki.

Z NUTĄ TRADYCJI

Wielkanocny posiłek nie może obyć się bez jaja, które symbolizuje nowe życie i odrodzenie. Według tradycji na stole znaleźć się musi także barszcz biały. Dla maluchów warto wiec przygotować delikatny barszcz biały świętokrzyski. Polecamy do przyrządzenia tej potrawy wykorzystać słodką śmietankę, która idealnie zrównoważy smak zupy. Doskonałym pomysłem na śniadanie dla najmłodszych okażą się również pomidory faszerowane jajecznicą. Smakołyk ten przypadnie do gustu zarówno dzieciakom, jak i dorosłym!

Ciekawym posiłkiem dla dzieci, może być także kurczak z niespodzianką (faszerowane jajko)! Gwarantujemy, że propozycja ta jest bardzo efektywna i prosta w wykonaniu. Pysznym początkiem dnia może być również bułka z jajkiem Actifry. Wypiek tego typu zapadnie w pamięci malucha na bardzo długo! Dla niejadka polecamy przygotowanie śniadania dla dziecka - zajączek. Ta wspaniała kanapka nie tylko wybornie smakuje ale także świetnie wygląda!

Nie wiesz co przyrządzić na Wielkanocny posiłek dla dziecka? W portalu gotujmy.pl znajdziecie atrakcyjne i smaczne pomysły. Zapraszamy do skorzystania z nich.