Jaka będzie ceremonia otwarcia UEFA EURO 2012

  • 2

UEFA zdradza szczegóły ceremonii otwarcia mistrzostw na stadionie Narodowym w Warszawie

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Jaka będzie ceremonia otwarcia UEFA EURO 2012
Ceremonia otwarcia UEFA EURO 2012 odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie 8 czerwca. Rozpocznie się na 20 minut przed rozpoczęciem meczu Polska-Grecja. Scenariusz ceremonii otwarcia przygotował Marco Balich, dyrektor kreatywny i producent Filmmaster Events, odpowiedzialny m.in. za ceremonię otwarcia i zamknięcia Olimpiady w Turynie w 2006 r, oraz uroczyste otwarcie Donbass Arena w Doniecku w 2009 r.

12-minutowy pokaz ma stanowić połączeniem tradycji i innowacji, sportu i kultury aby podkreślić historyczne wydarzenie organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA w regionie centralnej i wschodniej Europy. Ceremonia będzie promowała uczestniczące w mistrzostwach narody wraz z kluczowymi wartościami UEFA EURO, którymi są: zjednoczenie, rywalizacja i pasja.

Światowej sławy węgierski pianista Adam Gyorgy zagra etiudę a-moll Chopina (Op.25 Nr 11) . Muzykowi nieobcy jest futbol, sam jest fanem piłki i czynnie uprawia tę dyscyplinę na co dzień. Niegdyś był członkiem węgierskiej reprezentacji piłki halowej. 

Masowe choreograficzne widowisko tworzyć będzie ponad 800 wolontariuszy, pochodzących z 63 krajów świata. UEFA szacuje, że ceremonię na żywo obejrzy ponad 150 milionów widzów.