"Stadiony nienawiści" - film BBC szkalujący Polskę

  • 4

W telewizyjnej dwójce 5 czerwca o godz. 22.55 można obejrzeć bardzo kontrowersyjny dokument BBC "Stadiony nienawiści" o rasiźmie i neofaszyźmie polskich i ukraińskich kibiców.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
"Stadiony nienawiści" - film BBC szkalujący Polskę
Brytyjski reporter Chris Rogers przyglądał się naszym i ukraińskim meczom ligowym i zmontował film pokazujący stadiony Łodzi, Krakowa i Warszawy pełne nienawiści, haseł antysemickich, faszystowskich swastyk, rasistowskich okrzyków i scen mrożących krew w żyłach.

W mediach rozgorzała dyskusja ile w tym dokumencie prawdy a ile pogoni za tanią sensacją. Wszyscy zastanawiają się dlaczego telewizja znana z obiektywizmu i rzetelności nagle robi materiał tak stronniczy. Podczas gdy na ulicach polskich miast pojawiają się hasła wzywające do gościnności i apele o udzielanie pomocy kibicom wszystkich drużyn, kiedy Polacy witają oklaskami reprezentacje Niemiec i Rosji -  angielska telewizja nastawia wrogo swoich kibiców do Polski i Ukrainy, mimo, że na ich własnych ligowych meczach nie brakuje chuligańskich wybryków, a na rasistowskie zachowania można się natknąć na codzień w metrze..

Po emisji filmu o godz. 23.25 w dwójkowym studiu odbędzie się dyskusja z udziałem piłkarzy, dziennikarzy, kibiców i ekspertów, którą poprowadzi Michał Olszański.