Jarmark Świętojański, 4-12 czerwca 2011 Poznań

Co roku tradycyjnie w czerwcu na św. Jana Poznań organizuje Jarmark Świętojański. W tym tematem przewodnim jest promocja Wielkopolski.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Jarmark Świętojański, 4-12 czerwca 2011 Poznań
Po raz kolejny przez dziewięć dni Stary Rynek należeć będzie do kupców, rzemieślników i artystów.

Na Starym Rynku wydzielona zostanie specjalna Uliczka Wielkopolska, na której zaprezentują się wielkopolskie gminy. Każda z nich pokaże to, z czego najbardziej słynie i czym chciałaby się pochwalić. Nie zabraknie regionalnych smakołyków, a także występów zespołów muzycznych.

Władze miasta zapraszają również na występy teatrów ulicznych, a wśród nich na wyjątkowe pokazy francuskiego Teatru Cie des Quatre Saisons, które odbywać się będą w specjalnie przygotowanej dla dzieci karuzeli.

Podczas jarmarku na Starym Rynku Teatr A3  zaprezentuje swój spektakl pt. "Punch i Judy!"

Na scenie usytuowanej na rynku zagrają między innymi zespoły: Muchy (rock), AbradAb (hip – hop, funk, reggae), Kumka Olik (rock), Propabanda (reggae, ska, drum&bas), BiFF (rock), Afro-Polski Collective (folk), We Call It A Sound Animated (indie-soul-pop, jazz), Nathalie And The Loners (muzyka alternatywna), Prochy (rock) i Niedodźwięki (muzyka alternatywna).

Ostatni weekend jarmarku to przede wszystkim koncerty festiwalowe. W ramach II Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folkloru „Kids fun folk 2010” wystąpią: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Wiwaty” z Pobiedzisk, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Marynia” z Wronek, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”, Integracyjny Klub Tańców Polskich z Poznania, Dziecięcy Zespół Ludowy „Iglika” z Tsarewa (Bułgaria), Dziecięcy Zespół Ludowy „Ghungroo” z Chandigarh (Indie).

Jak co roku podczas Jarmarku Świętojańskiego odbędzie się XVI Finał Wojewódzkiego Festiwalu Przedszkolaków.

Podczas tegorocznego jarmarku Targ Staroci usytuowany będzie wokół ratusza.


Podczas ubiegłorocznego jarmarku zaprezentowało się ponad 120 wystawców z Polski i zagranicy.