Jedzenie może inspirować!

Dotychczas mieliście okazję zobaczyć, jak rozmaite obrazy można komponować z produktów spożywczych. Tym razem również przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego. Zapraszamy do oglądania!

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Jedzenie może inspirować!
fot. www.kciuk.pl
Mieliście okazję zobaczyć już krajobrazy, wizerunki gwiazd oraz niezwykłe pomysły na drugie śniadanie - niezależnie od "tematu", wszystkie prace łączy jeden wspólny mianownik - produkty spożywcze.

Niesamowite, a czasem nawet zadziwiające, że wystarczy "trochę" kreatywności, wyobraźni i cierpliwości aby z jedzenia stworzyć tak znakomite kompozycje.

Prezentujemy poniżej kolejne fascynujące fotografie. Na pewno Was zadziwią i zainspirują.

1. Radio

Bardzo często słuchamy muzyki właśnie w kuchni. Gotowanie staje się wtedy jeszcze przyjemniejsze! Z radia, które prezentujemy poniżej nie usłyszycie ani jednej piosenki, ale musicie przyznać, że wygląda... bardzo apetycznie! Cytryna, grejpfrut, rzodkiewka, papryka, marchew, seler... a wszystko do schrupania!

radio
Źródło: www.kciuk.pl


2. Aparat fotograficzny

Jesteśmy przekonani, że to najbardziej smakowity aparat fotograficzny, z jakim dotychczas mieliście do czynienia! Być może od tej pory zupełnie inaczej będziecie postrzegać pomarańczę i limonkę, które zostały użyte do jego wykonania. Podoba Wam się?

aparat
Źródło: www.kciuk.pl


3.  Adidasy

Czy ktoś z Was odważyłby się założyć takie buty? Może powinniśmy najpierw zadać pytanie, czy ktoś z Was zdecydowałby się w ten sposób "stuningować" swoje obuwie? Zwróćcie uwagę na "pomarańczowe" sznurówki!

adidasy
Źródło: www.kciuk.pl

4. Rower

Powiedzieć "mam pomarańczowy rower" w kontekście tego zdjęcia nabiera zupełnie nowego znaczenia! Czy kiedykolwiek przyszłoby Wam do głowy, że do wykonania roweru, wystarczy pomarańcza? Zapewne, gdybyście usłyszeli od kogoś takie zdanie, w pierwszej chwili pomyślelibyście, że to jakiś żart. Zobaczcie sami!

rower
Źródło: www.kciuk.pl

5. Paprykowy motocykl
 
Dla fanów motoryzacji mamy coś z nieco "wyższej półki" - paprykowy motocykl! Musicie przyznać, że robi wrażenie - zarówno to małe dzieło, jak i pomysłowość autora. Koła wykonane z limonek przyjemnie kontrastują z czerwonymi papryczkami.

Paprykowy motocykl

Źródło: www.kciuk.pl

6. Popcorn w niezwykłej odsłonie

Popcorn i cola - to najczęściej wybierany prowiant spożywany w kinie. A gdyby tak wykorzystać to połączenie, ale w zupełnie inny sposób, tworząc z niego... wizerunek twarzy człowieka, który popija... colę? Sami popatrzcie!

twarz z popcornu
Źródło: www.kciuk.pl

Jak sami widzicie, jedzenie może stać się źródłem niekończących się inspiracji. To niesamowite, że istnieją ludzie, którzy poświęcają swój czas na tworzenie tego typu kompozycji.

Jesteśmy przekonani, że po obejrzeniu tak wielu galerii z tak interesującymi fotografiami, część z Was nie będzie patrzeć na "zwykłe" warzywa czy owoce tak jak dotychczas.

A może tworzycie podobne konstrukcje z żywności? Czy według Was, to już jest sztuka? Zachęcamy Was gorąco do wyrażenia swojej opinii!


Zobacz także niezwykłe foremki do ciast i ciasteczek >>>