Kategoria promowana - czerwiec

W czerwcu mamy prawdziwy wysyp smacznych, sezonowych owoców i warzyw. Ten miesiąc obfituje w słodkie, polskie truskawki, czereśnie czy brzoskwinie. Czerwcowe warzywa pozwalają stworzyć pyszne i zdrowe dania. Sprawdź jakie przepisy warto dodawać, aby otrzymać 20 dodatkowych punktów, które możesz wymienić na nagrody z katalogu Gotujmy z Nagrodami.

WPROWADZENIE

W czerwcu mamy prawdziwy wysyp smacznych, sezonowych owoców i warzyw. Ten miesiąc obfituje w słodkie, polskie truskawki, czereśnie czy brzoskwinie. Czerwcowe warzywa pozwalają stworzyć pyszne i zdrowe dania. Sprawdź jakie przepisy warto dodawać, aby otrzymać 20 dodatkowych punktów, które możesz wymienić na nagrody z katalogu Gotujmy z Nagrodami.
Kiedy czerwcowe słońce zaczyna intensywnie grzać, produkty dostępne na straganach stają się słodkie, dorodne i pełne witamin. To znak, że nadchodzi lato, a w na talerzach pojawia się mnóstwo sezonowych pyszności. Do kategorii promowanej w czerwcu zaliczamy: ciasta i desery z truskawkami, czereśniami i brzoskwiniami, dania ze szpinakiem, wytrawne tarty i naleśniki.

Truskawki, czereśnie w ciastach i deserach

Na straganach możemy bez problemu kupić już polskie, słodkie truskawki. Są one doskonałą bazą do wielu posiłków – można z nich przygotować rozmaite koktajle, mogą także stanowić dodatek do pysznych owsianek czy granoli, a dla dzieci i dorosłych miłośników tego dania można wyczarować z nich pyszny i prosty makaron z truskawkami, który sprawdzi się jako propozycja na szybki obiad. Te pyszne sezonowe owoce są znakomite do wszelkiego rodzaju ciast i deserów.

Dodatkowe punkty otrzymasz za przepisy na ciasta i desery z truskawkami oraz czereśniami. Warunkiem koniecznym do otrzymania punktów jest to, aby owoce były świeże – nie promujemy przepisów, w których wskazane owoce będą mrożone.

Z kategorii promowanej wykluczamy przepisy na koktajle, makaron z truskawkami, truskawki ze śmietaną lub jogurtem, zupy owocowe oraz owoce z galaretką.

Sprawdź jak myć truskawki prawidłowo i jak zamrażać truskawki, jeśli chcesz mieć pod dostatkiem owoców w zimowym sezonie. 


Deser z czereśniami Drożdżowe z truskawkami
fot. Adobe Stock

Pamiętaj, że przepis zaliczający się do kategorii promowanej musi zawierać przynajmniej 3 zdjęcia – dwa z etapów przygotowania i jedno zdjęcie efektu końcowego. 

Dania wytrawne ze szpinakiem

Chociaż szpinak nie cieszy się wielką popularnością, szczególnie wśród dzieci, warto odczarować to warzywo. Jest ono bogate w cenne składniki odżywcze, witaminę C, żelazo, magnez a także niezbędny każdej kobiecie kwas foliowy.

Świeży szpinak ma zdecydowanie więcej smaku i aromatu, idealnie sprawdza się w wytrawnych daniach smażonych, pieczonych a także jako baza letnich sałatek.

Dodatkowe punkty otrzymasz za przepisy na dania wytrawne ze świeżym szpinakiem. W przypadku użycia mrożonego warzywa dodatkowe punkty nie zostaną naliczone. Z kategorii wykluczamy także zupy, surówki oraz sałatki ze szpinakiem.

Postaraj się wykorzystać w swoich daniach sezonowy polski szpinak, a nie ten dostępny na sklepowych półkach pod nazwą „szpinak baby”. 

Zobacz, jak przygotować świeży szpinak i co można z niego przyrządzić. 

Pierś z kurczaka faszerowana szpinakiem Rożki z ciasta francuskiego ze szpinakiem
fot. Adobe Stock
 
Pamiętaj, że w kategorii promowanej nagradzane są przepisy, w których znajdą się minimum 4 składniki!

Wytrawne tarty i naleśniki

Tarty i naleśniki przygotowane na słono to znakomity sposób na szybki i pożywny letni obiad. Do ich zrobienia z powodzeniem możesz użyć sezonowych warzyw takich jak szpinak, botwina, bób, pomidory czy szparagi.

Przepisy na naleśniki i tarty mogą być zarówno mięsne jak i wegetariańskie. Nie korzystaj z gotowych mieszanek na naleśniki lub kruche ciasto. W kategorii czerwcowej promujemy także przepisy na krokiety, ale nie punktujemy przepisów na tortille.
 
Zanim zabierzesz się za gotowanie, sprawdź jak zrobić naleśniki na krokiety.


Wytrawne naleśniki ze szparagami Quiche z cukinią i warzywami sezonowymi
fot. Adobe Stock
 
Punkty za kategorię promowaną nie otrzymują przepisy uznane przez redakcję lub moderatorki za zbyt proste, wyglądające nieestetycznie oraz posiadające mniej niż 3 zdjęcia
 
 
Wirtuale dodaje moderatorka, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorką (wyślij wiadomość do misia5).

Kategoria promowana trwa od 1 do 30 czerwca
 
 

Znaleźliśmy 19 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - czerwiec