Kategoria promowana - styczeń

Przywitajmy nowy rok pysznymi przepisami! Zobacz, za jakie dania w tym miesiącu otrzymasz dodatkowe 20 wirtuali.

WPROWADZENIE

Przywitajmy nowy rok pysznymi przepisami! Zobacz, za jakie dania w tym miesiącu otrzymasz dodatkowe 20 wirtuali.

Zobacz, jakie przepisy promujemy w styczniu dodatkowymi 20 wirtualami. Zdobądź punkty i wymieniaj je na nagrody dostępne w Katalogu Nagród.

Kasza jaglana na słodko i wytrawnie

Kasza jaglana to jedna z tych kasz, z których możesz przygotować zarówno dania na słodko jak i te wytrawne. Znakomicie sprawdzi się na śniadanie w formie jaglanki z owocami, albo jako pieczona jaglanka.

W styczniu promowane będą dania i potrawy z kaszy jaglanej. Czekamy na zapiekanki, muffiny, burgery i kotlety z kaszy jaglanej, naleśniki, torty i inne desery. Pomysłów na kaszę jest mnóstwo!

Z kategorii wykluczamy sałatki na bazie kaszy jaglanej oraz zupy z dodatkiem kaszy jaglanej - do potraw musi być użyta kasza jaglana, która będzie kluczowym składnikiem dania. 

 Jaglanka na słodko Muffinki z kaszy jaglanej
fot. Adobe Stock
 

Do przygotowywania deserów, nie używaj gotowych mieszanek! Postaraj się, aby Twoje dania były urozmaicone, a ich wygląd estetyczny. Przepisy uznane za zbyt proste mogą nie zostać włączone do kategorii promowanej.

Zapiekanki makaronowe

Kto z nas nie lubi zapiekanek? Proste i sycące, idealne na szybki obiad. Dodatkowe 20 wirtuali otrzymasz za zapiekanki makaronowe, do których możesz użyć makaronu gotowego, a także zrobionego samodzielnie. 

Zobacz jak zrobić makaron prostym, domowym sposobem. 

Pamiętaj o tym, aby w przepisie umieścić zdjęcia z etapów przygotowywania potrawy, a także fotografię końcowego efektu. Postaraj się nie używać gotowych sosów do makaronu, potrawę zrób całkowicie samodzielnie. Zapiekanka mac and cheese Zapiekanka makaronowa
fot. Adobe Stock

Aby otrzymać dodatkowe 20 punktów, przepis powinien składać się z minimum 4 składników

Słodkie bułeczki drożdżowe z nadzieniem

Idealne co nieco na podwieczorek lub drugie śniadanie - pyszne drożdżowe bułeczki z nadzieniem

Z kategorii promowanej będą wykluczone przepisy na ciasto drożdżowe, chałkę i strucle. To ważne, aby bułeczki drożdżowe miały nadzienie - wypieki bez wypełnienia lub z samą kruszonką czy polewą, nie będą promowane. 

Sprawdź jak zrobić kruszonkę idealną - doskonałą posypkę do słodkich wypieków drożdżowych. 

Przygotuj ciasto drożdżowe samodzielnie, nie korzystaj z gotowych mieszanek na bułki lub ciasto. Użyj do wypieku drożdży świeżych lub suszonych. 

Czy można mrozić drożdże? Zobacz jak przechowywać drożdże, żeby się nie zepsuły. 


Bułeczka drożdżowa z powidłami Bułeczki drożdżowe z owocami
fot. Adobe Stock
 
Pamiętaj: przepis, który chcesz dodać do kategorii promowanej powinien zawierać przynajmniej 3 zdjęcia. Dwa z nich powinny przedstawiać etapy przygotowania, trzecie - gotowe danie. Warunkiem przyznania punktów jest także estetyczny wygląd potrawy!

Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami (wyślij wiadomość do misia5 lub zbysiowa).
 
Kategoria promowana trwa od 1 do 31 stycznia

Dodaj przepis

Znaleźliśmy 25 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - styczeń