Kontrowersyjny wywiad z Magdą Gessler

  • 4

Kulinarna celebrytka w mocnych słowach o polskiej kuchni, Polakach, jednym niewysokim Francuzie i o samej sobie.

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Kontrowersyjny wywiad z Magdą Gessler
Polacy "potwornie przepieprzeni"

Magda Gessler, najbardziej znana polska restauratorka i najpopularniejsze chyba osoba utożsamiana z kuchnią w naszym kraju, w wywiadzie dla magazynu Show nie owija słów w bawełnę. Bez ogródek twierdza, ze Polacy nie potrafią gotować - używają za dużo przypraw, przelewają makaron zimną wodą, tysiąc razy przewracają mięso na patelni, a wszystko przez naszą historię.

Zdaniem restauratorki winien temu jest brak wzorców:

„Bo była wojna, a potem komuna, która zlikwidowała resztki polskiej kultury. Klasy średniej brak, klasa wyższa jest wąska i tłusta, a reszta to bardzo dużo bardzo biednych ludzi. Oni nie mają skąd czerpać wiedzy o gotowaniu, bo ich rodzicie byli pewnie robotnikami w fabryce. Na kolacje kupowali puszkę paprykarzu szczecińskiego.”

Niesprawiedliwy MasterChef?

Z wywiadu możemy też się dowiedzieć, że Magda Gessler nie jest do końca zadowolona z wyniku polskiej edycji MasterChef – jej faworytami byli Janek i Kinga. Jej zdaniem ludzie startujący w takich konkursach jak MC powinni mieszkać w Polsce (zwyciężczyni pierwszej edycji show – Basia Ritz, mieszka w Niemczech).

Restauratorka w ostrych słowa wypowiada się o swoim koledze z jury – jej zdaniem Michel Moran, który skrytykował zdolności kulinarne Gessler w programie Kuby Wojewódzkiego jest „niewychowany, a kiedy we Francji uczyli savoir-vivre’u, on chyba był na wagarach. Jest z prostego domu i tego nie da się ukryć”, a poza tym “niscy mężczyźni mają swoje duże problemy.”

Śladem francuskich filozofów

Najsłynniejsza kulinarna celebrytka szykuje wydanie książki o swoim życiu, a pisząc ją wzoruje się na wspomnieniach znanej pary francuskich filozofów - Jean Paul Sartre'a i Simone de Beauvoir. Będzie to książka o miłości i o cenie, jaką się płaci za sukces.

Na negatywne komentarze na swój temat Magda Gessler nie reaguje – jak mówi w wywiadzie: „zamknęłam się w zakonie dobroci. Skupiam się na niesieniu ludziom pomocy”, a o swoich marzeniach mówi: “generalnie pragnę, by ludzie siebie polubili, byli dla siebie dobrzy, by świat był bardziej kolorowy. “

Cały wywiad, który z Magdą Gessler przeprowadziła Jusytna Kasprzak, można przeczytać w najnowszym numerze magazynu Show.

Źródło cytatów - Show