Letnie owoce

  • 2

Lato to dla wielu z nas okres, na który czekamy przez cały rok. To czas wakacji, urlopów, kąpieli słonecznych...

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Letnie owoce
Nie tylko dzieci w szkołach mają wolne – także i my bierzemy urlopy po to, by choć na kilka dni oderwać się od codziennych zajęć i odpocząć – bądź to na łonie natury, bądź zwiedzając te miejsca, na których zobaczenie zawsze brakowało nam czasu. Letnie wojaże, choć bardzo przyjemne, związane są wieloma zagrożeniami. Lejący się z bezchmurnego nieba żar obdarza nas, co prawda, piękną opalenizną, trzeba pamiętać jednak także o tym, że może też powodować poważne szkody. Organizm człowieka w niemal 70% składa się z wody – temperatura przekraczająca 30°C latem powoduje, że pocąc się niczym w saunie bardzo szybko ją tracimy, a odwodnienie to jedno z największych niebezpieczeństw, jakie czyhają na nas latem. Letnia pogoda nie sprzyja także naszej koncentracji i powoduje, że jesteśmy bardziej podatni na zmęczenie. Do tych zagrożeń dodać należy tak rosnącą w tym czasie możliwość udarów słonecznych, omdleń i zasłabnięć. Jak sobie z nimi poradzić?

Rozkosze lata mają jednak swoją cenę. Gdy przyjemne ciepło przeradza się w upał, a słońce już nie tylko świeci, ale wręcz praży, nasze ciało broni się przed przegrzaniem. Jednak w walce tej traci mnóstwo wody, soli mineralnych i energii. Naprzeciw jego potrzebom wychodzi linia soków Essential, dostarczając Twojemu ciału wszystkiego, czego w lecie potrzebuje.

Jeśli chcemy przygotować się na letnie przygody i przeżyć je w pełni zdrowia oraz sił witalnych, pomyślmy o zmianie naszych nawyków żywieniowych. Jednym z najważniejszych składników naszej wakacyjnej diety powinny być świeże lub jak najmniej przetworzone warzywa i owoce. Warunek ten, pozornie łatwy do spełnienia o tej porze roku, bywa utrudniony w czasie podróży – pakowanie, przewożenie, a przede wszystkim mycie i obieranie owoców niejednokrotnie może się okazać w tych sytuacjach nieco kłopotliwe. Rozwiązanie mamy w zasięgu ręki – są nim owocowe soki Essential firmy Ogrody Natury. Do wyboru mamy aż sześć smaków, a każdy z nich jest dokładnym odpowiednikiem świeżego owocu – orzeźwiającego jabłka, słodkiej gruszki, odżywczego mango, aromatycznej brzoskwini, połowy egzotycznego ananasa lub siedmiu dorodnych truskawek.

Przecierowe soki Essential to kwintesencja Natury – produkowane są z owoców najlepszej jakości, bez sztucznych barwników i aromatów. Nie są dosładzane – swój niezwykły smak zawdzięczają fruktozie, naturalnemu jednocukrowi, łatwo przyswajalnemu przez organizm. Gwarancją ich niepowtarzalnej świeżości jest łagodna pasteryzacja, pozwalająca zachować wszystkie wartości odżywcze świeżo zerwanych owoców. Soki Essential zawierają to, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu – komplet witamin, substancji mineralnych oraz błonnika, regulującego działanie układu pokarmowego.

Zamknięte w poręcznych, niewielkich buteleczkach soki Essential to świetne wakacyjne rozwiązanie. Warto mieć je pod ręką w upalne dni – będą zarówno doskonałym deserem po lekkich domowych posiłkach, jak i smaczną przekąską w odbywanych wojażach. Zmieszczą się w każdej kieszeni czy torebce, w każdej chwili gotowe zaspokoić nasz apetyt na owocowe przysmaki. Pamiętajmy też o jednej z podstawowych zasad zdrowego odżywiania, zalecającej spożywanie pięciu porcji świeżych warzyw i owoców dziennie. Każda butelka soku Essential to jedna taka porcja – zaspokoi lekki głód, dodając zarazem witalności i poprawiając samopoczucie.