Miód - o miodzie nie tylko w kuchni

Czy wzorem Kubusia Puchatka lubisz miód? Najnowsza książka wydawnictwa RM Miód. Odżywia, leczy, pielęgnuje. odkryje przed Tobą wszelkie tajemnice tego wspaniałego nektaru.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Miód - o miodzie nie tylko w kuchni

Miód to jeden z najstarszych naturalnych produktów spożywczych na świecie. Jest znakomicie przyswajalny przez ludzki organizm i, co ciekawe, często stosowany jako element diety odchudzającej. Miód jest cennym produktem odżywczym, zwłaszcza dla ludzi wyczerpanych pracą fizyczną czy umysłową. Odżywia, leczy i pielegnuje. Wchodzi w skład diety np. sportowców, alpinistów i płetwonurków.

Nie na darmo w starożytności mówiono o miodzie jak o napoju bogów. Majowie pili miod z kory świętego drzewa Lonchocarpus, Rzymianie podawali go m.in. zwycięzcom zawodów, zaś Wikingowie zabierali go na swoje wyprawy. Także w średniowiecznej Polsce miód był nieodzownym składnikiem większości potraw i napojów.

Obecnie miód wykorzystywany jest w kuchniach całego świata do wyrobu ciast, polew, sosów oraz jako dodatek do mięs.
W Grecji dużą popularnością cieszy się niezwykle aromatyczny miód tymiankowy, Włosi cenią sobie miód kasztanowy, Francuzi zajadają się miodem lawendowym, zaś Turcy szczególnie gustują w miodzie piniowym, przygotowując z niego popularną baklavę.

Ale miód to nie tylko pyszny smak. Renate Frank, jako specjalistka w zakresie wykorzystania miodu w żywieniu i medycynie, opisuje także miód jako produkt leczniczy, zawierający sporą dawkę witamin, protein wspomagających regenerację i składników mineralnych. Czytając lekturę "Miód. Odżywia, leczy, pielęgnuje" dowiemy się wszystkiego na temat znaczenia miodu dla zdrowia, jego wpływu na ludzki organizm, podawania go dorosłym oraz dzieciom. 

Na końcu książki "Miód. Odżywia, leczy, pielęgnuje." znajdziemy ciekawe przepisy na potrawy zawierające miód, zarówno w formie sałatek, past do chleba, wszelkich deserów, ale też dań obiadowych.

Książka "Miód" to kompedium wiedzy na temat miodu. Jest godna polecenia nie tylko przeczelarzom, ale także wszystkim tym, którzy chcą wiedzieć więcej na temat tego wspaniałego produktu natury. Poręczny format i spora ilość ilustracji sprawiają, że czytanie jej jest przyjemnością.  

Miód. Odżywia, leczy, pielęgnuje.
Wydawnictwo RM
Autor: Renate Frank
Cena: 29,90 zł.