Mleko - dobre źródło białka

Mleko poza witaminami zawiera ważny dla nas składnik. Białko odpowiedzialne za prawidłowy stan naszego organizmu.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Mleko - dobre źródło białka
Mleko jest jednym z najbardziej wartościowych pod względem odżywczym produktem żywnościowym. Swoje wyjątkowe znaczenie zawdzięcza witaminom, związkom mineralnym a przede wszystkim białku. Białko zapewnia prawidłowy stan i funkcjonowanie naszego organizmu.

Odpowiada również za rozwój i regenerację uszkodzonych tkanek w naszym organizmie. Ma oczywiście szersze zastosowanie ale najważniejszą dla człowieka informacją jest to że białko jest nam zwyczajnie niezbędne do życia. W litrze mleka znajdziemy około 38 g tego składnika. W mleku znajdujemy również witaminy z grupy A i B oraz niewielkie ilości witaminy C. Jeśli natomiast chodzi o znaczące dla nas składniki mineralne znajdujące się w mleku wyróżniamy wapń i fosfor. Stwierdzono że żaden z produktów żywnościowych obecnych na rynku nie dorównuje mleku pod względem ich zawartości i przyswajalności.

Mleko posiada ogromne zastosowanie w kuchni i może być w różnorodny sposób przerabiane i konserwowane. Z mleka powstają sery, śmietanki i śmietany, mleka w proszku, kwaśne mleka, jogurty, Niektóre składniki niemalże codziennie używamy w kuchni tworząc z nich fantastycznie, różnorodne dania. Spożywanie mleka pod rożnymi postaciami sprzyja budowie naszych kości i odpowiada za nasz wzrost. Dlatego ważne jest abyśmy włączyli je do swojej diety, zwłaszcza do diety naszych dzieci. Nie bez powodu popularność zyskało stwierdzenie "PIJ MLEKO BĘDZIESZ WIELKI"!