Na oparzenia, otarcia i poparzenia

Panthenol to sprawdzony lek, który od 40 lat przynosi ulgę w oparzeniach słonecznych, otarciach naskórka i poparzeniach termicznych.

         
ocena: 2/5 głosów: 2
Na oparzenia, otarcia i poparzenia
W zmienionym opakowaniu na polski rynek trafia Panthenol firmy Chauvin. Można go poznać po charakterystycznej uśmiechniętej buźce umieszczonej na opakowaniu.

Jest to nadal ten sam sprawdzony lek, który od 40 lat przynosi ulgę w oparzeniach słonecznych, otarciach naskórka i poparzeniach termicznych. Nie sposób go przecenić, kiedy pieczenie rozgrzanej skóry nie pozwala zasnąć, a najdelikatniejszy dotyk staje się problemem. Panthenol przynosi ulgę natychmiast, chłodzi i leczy uszkodzoną skórę.
Warto zapamiętać nowe opakowanie, bo już sam jego widok będzie przypominał tę bajeczną chłodną ulgę zastrzeżoną dla kostki lodu w czterdziestostopniowym upale.
Panthenol jest dostępny w cenie ok. 24 zł brutto
Za skuteczność i sukces Panthenolu firmy Chauvin odpowiada substancja czynna - Dekspantenol, który po wchłonięciu przez skórę zostaje przetworzony w kwas pantotenowy (prowitaminę B5) czyli związek, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania skóry, błon śluzowych i innych tkanek. Dekspantenol przyspiesza przede wszystkim regenerację skóry, nawilża i ogranicza utratę wody z zewnętrznych warstw naskórka tym samym poprawia elastyczność skóry i zmniejsza zaczerwienianie. Charakterystyczna pianka jest łatwa w aplikacji i przyjemnie chłodzi.

Panthenol Spray, aerozol 130g
Nazwa międzynarodowa: Dexpanthenolum
Producent: CHAUVIN ANKERPHARM
Dawka: 4,63 %
Opakowanie: 130 g
Skład:
100 g preparatu zawiera:
• substancja czynna: dekspantenol - 4,63g;
• substancje pomocnicze: płynny wosk, alkohol cetylostearylowy, płynna parafina, kwas nadoctowy, woda oczyszczona, propan, butan, izobutan (gaz wytłaczający).
Wskazania do stosowania: Leczenie wspomagające drobnych uszkodzeń skóry (oparzenia słoneczne, uszkodzenia i otarcia naskórka, powierzchniowe rany), skóry suchej, wyprzeń, zapaleń skóry, opryszczki wargowej, chorób pęcherzowych skóry z ubytkami naskórka.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Działania niepożądane: W pojedyńczych przypadkach reakcje nietolerancji (alergie kontaktowe).
Dawkowanie i sposób stosowania: Miejsce zmienione chorobowo należy kilka razy dziennie spryskać preparatem, trzymając pojemnik wentylem do góry w odległości 10-20 cm od spryskiwanej powierzchni ciała. Przed użyciem pojemnik silnie wstrząsnąć.
Podmiot odpowiedzialny:
Chauvin Ankerpharm Brunsbutteler Damm 165-173 13581 Berlin, Niemcy

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.