Napoje z ekstraktem z liści stewii

Stewia, roślina o wyjątkowo słodkich liściach, to świetna alternatywa dla osób pragnących obniżyć kaloryczność codziennej diety. Jest naturalna, bezkaloryczna i... coraz bardziej popularna. Nie tylko jako składnik domowych potraw, ale również produktów spożywczych.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Napoje z ekstraktem z liści stewii
fot. Fotolia
Na polskim rynku dostępne są obecnie herbaty mrożone NESTEA Green Tea, nr 1 w Polsce, i SPRITE, kultowy cytrynowo-limonkowy napój gazowany. Oba z dodatkiem ekstraktu z liści stewii, dzięki czemu zawierają 30% mniej kalorii.

Naturalnie słodka
Ponad 200 razy słodsza od cukru, bezkaloryczna, świetnie rozpuszcza się w wodzie i doskonale sprawdza się w kuchni. To tylko kilka z wielu zalet stewii pochodzącej z Paragwaju. Ekstrakt z liści tej niezwykle słodkiej rośliny od 2011 roku dopuszczony jest do stosowania w całej Unii Europejskiej.

Dzięki silnym właściwościom słodzącym, stewia z powodzeniem może przysłużyć się do zmniejszenia kaloryczności codziennej diety. Co ważne, dwa podstawowe glikozydy stewiolowe - stewiozyd i rebaudiozyd A - uznane są za bezkaloryczne. Wynika to z faktu, że występujące w ich budowie cząsteczki glukozy nie są wchłaniane z przewodu pokarmowego” - wyjaśnia dr Monika Hoffmann z Katedry Żywności Funkcjonalnej i Towaroznawstwa w SGGW. Stewia jest również doskonałym składnikiem posiłków. Wykazuje odporność na wysoką temperaturę (do 200°C) i można ją długo przechowywać bez utraty walorów smakowych.

Coca-Cola - pionier w pracach nad słodzikami
W ramach polityki społecznej odpowiedzialności biznesu, firma Coca-Cola wyznaczyła cztery filary wsparcia walki z otyłością. Jednym z nich jest rozszerzanie oferty produktów o obniżonej wartości kalorycznej lub bez kalorii.

Coca-Cola od 50 lat prowadzi prace nad innowacjami na rynku słodzików, by oferować konsumentom produkty o niższej kaloryczności. Ekstrakt z liści stewii to wynik ponad 25 lat współpracy The Coca-Cola Company i firmy Cargill nad opracowaniem bezkalorycznego słodzika pochodzenia naturalnego. Tak powstała Truvia™, środek słodzący na bazie ekstraktu z liści stewii.

W ofercie Coca-Cola na świecie jest już ponad 30 napojów słodzonych ekstraktem z liści stewii w połączeniu z innymi naturalnymi substancjami słodzącymi, np. cukrem.

                             Nestea, sprite

Ulubiony smak i mniej kalorii - NESTEA i SPRITE z ekstraktem z liścii stewii
Z myślą o tych którzy szukają sposobów na ograniczenie liczby spożywanych kalorii bez odmawiania sobie przyjemności, dwie popularne marki - NESTEA i SPRITE - wprowadziły kolejno w 2012 i 2013 roku na polski rynek napoje produkowane z dodatkiem ekstraktu z liści stewii.

NESTEA Green Tea to najpopularniejsza herbata mrożona na rynku. Dostępna w wariantach smakowych cytrusowym i truskawkowo-aloesowym. Łączy w sobie ekstrakt z zielonej herbaty i sok z owoców. Bez konserwantów i sztucznych barwników.

SPRITE, kultowy napój cytrynowo-limonkowy, to pierwszy gazowany napój w Polsce z dodatkiem ekstraktu z liści stewii. Niezwykle orzeźwiający.

Dzięki wykorzystaniu ekstraktu z liści stewii NESTEA Green Tea i SPRITE zawierają 30% mniej kalorii.


Informacje prasowe