Niesamowite krajobrazy z jedzenia

  • 2

Po raz kolejny zapraszamy Was do obejrzenia galerii, w której zobaczycie w jak twórczy sposób można wykorzystać... produkty spożywcze. Te zdjęcia Was zaskoczą!

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Niesamowite krajobrazy z jedzenia
fot. www.carlwarner.com

Autorem i pomysłodawcą tych niezwykłych zdjęć jest pochodzący z Anglii Carl Warner. Kiedy miał 7 lat, spędzał całe dnie w swoim pokoju, słuchał muzyki, rysował i kreował świat, jaki podpowiadała mu jego wyobraźnia. Inspiracją był dla niego przede wszystkim Salvador Dali (jeden z najbardziej znanych malarzy surrealistycznych). Jego pierwszym obrazem z cyklu "Krajobrazy z jedzenia" były "Grzyby na Savannie" (oryginalna nazwa: The Mushroom Savanna ). W naszej galerii znajdziecie kilka niezwykłych fotografii tego artysty.


1. Wheat Thins - Stadium

Jak widzicie, to niezwykle kolorowa kompozycja. Można w niej dostrzec mnóstwo różnych owoców (np. truskawki, jeżyny czy winogrona) oraz warzyw (np. cebulę, marchewkę, a także kukurydzę).

Owoce i warzywa stanowią rolę widowni, zaś krakersy imitują siedzenia oraz schody. Na środku "spożywczego stadionu" znajduje się amerykańska flaga, skomponowana z pomidorków koktajlowych, borówek oraz sera mozzarella.

Wheat Thins to popularna marka przekąsek (krakersów), które firma Nabisco rozpowszechniła w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Można je zobaczyć na tej fotografii.

Wheat Thins Stadion
Źródło: www.carlwarner.com

2. Wheat Thins - Kraken

Tę znaną w Ameryce przekąskę wykorzystano również do stworzenia tego obrazu. Okazuje się, że wystarczy wyobraźnia, aby z krakersów stworzyć... parasol, leżak, koc a nawet żagle!

Pod łódką znajduje się Kraken - legendarny stwór morski. Po raz pierwszy potwór ten został opisany przez Pliniusza Starszego. Według jego  przekazu monstrum miało blokować Cieśninę Gibraltarską i nie przepuszczać okrętów, które chciały przez nią przepłynąć.

Postać Krakena pojawiała się także w filmach, np. Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka, Piraci z Karaibów: Na krańcu świata czy w Starciu Tytanów.

Kraken
Źródło: www.carlwarner.com


3. Kukurydziana świeczka

Spójrzcie tylko na ten piękny jesienny krajobraz! Liście - płatki kukurydziane - spadają z drzew, w oddali tli się latarnia... a wszystko to pokazane z perspektywy okna, którego parapet i ramę stanowią... krakersy. Nie sposób nie zauważyć kukurydzianej świeczki. Co sądzicie o tym zdjęciu? Czujecie nastrój, który z niego emanuje?

kukurydziana świeczka
Źródło: www.carlwarner.com


4. Ser Volcano

Na tym zdjęciu z kolei, na dalszym planie, widoczny jest wulkan. Z czego jet zrobiony? Czy to może być ser? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie, ale jak przyjrzycie się bliżej... wszystko jest możliwe.

Bez żadnych wątpliwości można jednak stwierdzić, że marchewka pełni funkcję lasu, natomiast krzaki zastępuje jarmuż. Widać, że jest to przemyślana kompozycja. A co Wy sądzicie o tym zdjęciu?

ser Volcano
Źródło: www.carlwarner.com


5. Makaronowy potok

Prosty obraz, ale musicie przyznać, że wzbudza podziw i uruchamia wyobraźnię. Łosoś "płynący" w makaronowym strumieniu, pośród skał (gór?) i krzewów. Wykorzystanie prawdziwej ryby nadaje zdjęciu bardziej realistycznego charakteru. Nie sposób się nie zgodzić, że kluczem do wszystkich prac Warnera jest wyobraźnia!

łosoś i makaron
Źródło: www.carlwarner.com

Carl Warner to zdolny, pomysłowy artysta. Dowodem na to są jego dzieła, które mówią same za siebie. Niezwykłe jest to, w jaki sposób potrafi wykorzystywać jedzenie. Większości z nas nie przyszłoby nawet do głowy, że z prostych produktów spożywczych można zrobić tak wspaniałe rzeczy.

A może jednak ktoś z Was ma podobne zdolności lub próbuje swoich sił w tworzeniu takich nietypowych obrazów? Jeśli tak, podzielcie się z nami!


Zobacz także niezwykły zwykły ryż >>>