Wspaniałe krajobrazy z jedzenia

  • 3

Zapraszamy Was do podziwiania niezwykłych zdjęć, na których zaprezentowane są różne krajobrazy wykonane z produktów spożywczych. To kolejny przykład na to, że jedzenie może być prawdziwą sztuką!

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Wspaniałe krajobrazy z jedzenia
fot. www.pudelekx.pl

Autorem i pomysłodawcą tych zdjęć jest Carl Warner. Artysta pochodzi z Liverpoolu. Urodził się w 1963 roku.  Kiedy skończył 7 lat przeprowadził się wraz z rodzicami do Kent. Tam często siedział zamknięty w swoim pokoju, słuchał muzyki i swojej wyobraźni. Malował świat taki, jaki widział w swoim umyśle. Inspiracją były dla niego obrazy Salvadora Dali oraz Patricka Woodroffe'a. Pierwszym jego krajobrazem z jedzenia były grzyby. Ilustracja ta przedstawiała wschód słońca na piaszczystych (piach zastępowała kasza) terytoriach z grzybami wielkości domów. Grzyby te właściwie przypominały schronienia, może coś w rodzaju chatek. I od tego czasu obrazy z jedzenia stały się głównym elementem jego twórczości.

Krajobrazy te wyglądają bardzo często jak prawdziwe. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to wspaniała fotografia jakiegoś miejsca na świecie. Miejsca owszem, ale nie na świecie, tylko z jedzenia (choć kto wie, może gdzieś istnieje podobne miejsce tyle, że nie z jedzenia). Artysta ma naprawdę niezwykłą wyobraźnię, której właściwie nic nie ogranicza. Nawet papryka czy czosnek. Zapraszamy Was teraz do podziwiania tej niezwykłej galerii naprawdę zdolnego człowieka, który żyje poza schematami.

1. Dżungla

Mimo że obraz ten powstał z jedzenia, od razu można rozszyfrować, że człowiek w tym kajaku płynie przez rzekę (jezioro?) w dżungli, bo na góry raczej to nie wygląda. Można dostrzec ananasa, który zastępuje jakieś tropikalne rośliny, brokuły (standardowo brokuły odzwierciedlają las), krzaki (jest nimi natka pietruszki?). Kajak został wykonany z papryczki, podobnie zresztą jak kamizelka płynącego na niej człowieka. Prawda, że całość, wraz z tym pięknym, błękitnym niebem prezentuje się niezwykle cudownie? A Wam się podoba?

dżungla
Źródło: www.pudelekx.pl

2. Las w górach

Drzewa zostały stworzone z selera naciowego! Kto z Was nie lubi tego warzywa, może go wykorzystać inaczej, przykład podany jest na tym zdjęciu. Wysepka, na której znajduje się mały, brokułowy lasek, otoczona jest wodą. Kamieniami mianowano czerwoną fasolkę. Dostrzec można również kawałki sera żółtego oraz sera typu Lazur. Cały ten obrazek jest naprawdę fajny. A Wy co myślicie? Waszym zdaniem godne podziwiania?

las w górach
Źródło: www.pudelekx.pl


3. Słodki domek

Owocowy ogródek, piękne zielone brokułowe drzewa, to na początek rzuca się w oczy, kiedy podziwiamy ten piękny krajobraz. Cegły, z których został zbudowany dom to zapewne kawałki melona, tak przynajmniej to wygląda. Chcielibyście w tym owocowym domku zamieszkać? Zadziwia to, że na tym obrazku widoczne są każde szczegóły, nic nie zostało pominięte. Naprawdę niesamowite. Wyobraźnia artysty nie zna granic. Co Wy o tym sądzicie? Uważacie, że ktoś taki ma talent?

słodki domek
Źródło: www.pudelekx.pl

4. Wesołe, słodkie miasteczko

W tym wesołym miasteczku na pewno nie byliście! Karuzela z ananasa, arbuza, czekolady. Hmm... większość z nas raczej wolałaby to zjeść niż się na tym pohuśtać. Warto jednak zauważyć, że całe to miasteczko zostało wykonane z owoców, z niewielkimi dodatkami czekolady. Można zatem stwierdzić, że "zdrowo jest się tam się wybrać". A Wy co uważacie? Wasze dziecko cieszyłoby się na widok takiego wesołego miasteczka?

wesołe miasteczko
Źródło: www.pudelekx.pl


Ta galeria pokazuje przede wszystkim, że ktoś, kogo wyobraźnia nie ma żadnych ograniczeń może stworzyć rzeczy naprawdę piękne i to z takiego tworzywa, z jakiego się najmniej spodziewamy. Jego inspiracja Slvadorem Dali odbija się wyraźnie w prezentowanych pracach. Trzeba przyznać, że jego krajobrazy z jedzenia są trochę surrealistyczne. Krajobrazy z jedzenia - na początku może się wydawać, że to trochę absurdalne i nie może być sztuką, okazuje się jednak, że jest inaczej.

Te ilustracje są trochę jak z jakiegoś snu, wydawać się mogą nierealne. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy te fotografie w jakiś sposób do Was przemawiają? Podzielcie się z nami swoimi opiniami na ten temat!

A dla chętnych 30 pomysłów na dania z brokułami >>>