Obrazki z jedzenia

  • 4

Już przekonaliście się, że jedzenie może być niezwykłym tworzywem, a zarazem inspiracją dla wielu artystów do tworzenia niesamowitych dzieł sztuki. Przed Wami kolejna galeria z niezwykłymi fotografiami!

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Obrazki z jedzenia
fot. www.boska.pl

Prezentowane poniżej zdjęcia są autorstwa Red Hong Yi. Znana jest ona z wielu niezwykłych dzieł, do których tworzenia wcale nie potrzebuje pędzli. Dla niej najważniejsza jest wyobraźnia i natchnienie! Stworzyła ona bardzo znany obraz z niespotykanego wcześniej materiału, a mianowicie z woreczków do herbaty.

Było to pracochłonne zajęcie, ponieważ, by móc zrobić to, co chciała i sobie zaplanowała, potrzebowała 20 tysięcy woreczków! Oczywiście jej się udało, ale najcięższa praca była dopiero przed nią: musiała każdy z tych woreczków odpowiednio połączyć.

I rzecz jasna, udało się jej to. Artystka stworzyła obraz herbaciarza, który sprzedaje herbatę! Niesamowite, prawda? Poniżej zgromadziliśmy zdjęcia, które dotyczą właśnie jedzenia i których autorką jest Red Hong Yi.

1. Cebulowa sowa

Jeżeli macie w lodówce zbędną cebulę i nie wiecie, co z niej zrobić, proszę bardzo, oto problem rozwiązany. Sowa z cebuli wygląda bardzo realistycznie, siedzi sobie na gałązce i spogląda wielkimi oczami.

Brawo za pomysłowość. Co Wy sądzicie na temat tego obrazka? Czy i Wam udałoby się coś podobnego wykonać? Jeśli tak, podzielcie się z nami wynikami swojej pracy!

sowa z cebuli
Źródło: www.boska.pl

2.Wiatrak, tulipany, chmury

Jakie państwo przychodzi Wam na myśl? Oczywiście - Holandia. To właśnie symbolem tego kraju są pola tulipanów i wiatraki. Obrazek ten jest bardzo precyzyjny, także z łatwością można odgadnąć, co się na nim znajduje. Jak myślicie, z czego powstały te tulipanki?

Naszym zdaniem są to małe papryczki chilli, przekrojone na pół. Może były zbyt ostre i artysta zdecydowała zrobić z nich inny użytek? Kto wie! Pewne jest natomiast, że obrazek prezentuje się naprawdę ładnie.

pole z papryczek chilli
Źródło: www.boska.pl

3. Ogórkowe grządki

Na tym obrazku można dostrzec z kolei jakieś chatki, w oddali pole, na plan pierwszy wysuwają się z kolei grządki, które zrobione zostały z bardzo cieniutko pokrojonego ogórka.

Można mieć wrażenia, że artystka wykorzystuje najprostsze produkty spożywcze, by przygotować swoje obrazki. Być może zagląda do lodówki i bierze z niej to, co akurat może przydać się jak tworzywo artystyczne. Co Wy myślicie o tym obrazku? Podoba Wam się?

grządki z ogórka
Źródło: www.boska.pl

4. Strudzeni wędrowcy

Poniższy obrazek jest naprawdę ładną scenkę. Po górach wędruje dwójka ludzi, jeden z nich pokazuje coś ręką, być może kierunek, w który mają się udać w dalszą drogę. Brokułowy las, cytrynowe słońce, puszyste, majonezowe chmury. Na cały ten obrazek patrzy się bardzo przyjemnie.

Trzeba przyznać, że Red Hong Yi miała naprawdę wspaniały pomysł, by stworzyć coś tak niezwykłego, a zarazem realistycznego. Co myślicie na temat tego obrazka, Wam się podoba? Przemawia do Was ta sztuka?

brokuły, kapusta, cytryna
Źródło: www.boska.pl

Produkty spożywcze mogą być natchnieniem, jak widać na załączonych obrazkach, nawet z tych najprostszych artykułów żywnościowych można stworzyć coś naprawdę niezwykłego i oryginalnego.

Zaprezentowana do tej pory grafika związana z niezwykłymi obrazkami z jedzenia, produktami spożywczymi dowodzi tego, że używanie żywności jako tworzywa artystycznego jest dość popularne.


Odkryj 15 pomysłów na dania z burakami >>>