Odmiany melona

  • 2

Słowo melon znaczy miękkie jabłko.Występuje w kilku odmianach, które co nieco różnią się wyglądem.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Odmiany melona
Słowo melon znaczy miękkie jabłko.Występuje w kilku odmianach,które co nieco różnią się wyglądem.Występuje melon miodowy,melon kantalupa,melon ananasowy,melon szarantyjski,melon siatkowany i melon ogden.Każdy z nich wygląda i smakuje inaczej.Ciągle powstają nowe odmiany na skutek krzyżowania.Są to odmiany małe,duże,okrągłe owalne itd.

Melon miodowy jest najbardziej popularny.Jego owoce są podobne do piłki rugby, bo kształtem są owalne i wydłużone. Otacza go żółta gruba skóra, zaś miąższ zawarty wewnątrz jest koloru od jasnozielonego do żółtego. Smak jest słodki - najbardziej słodki ze wszystkich odmian, delikatny i soczysty. Można go zdobyć w sklepie o każdej porze roku.

Melon ananasowy jest rzadko spotykany.Ma niespotykany kształt. Miąższ przypomina ananasa.Jest nisko kaloryczny co jest jego dużą zaletą.Smak ma wyśmienity lekko kwaskowaty. Smakuje dobrze podany z sokiem z czarnej porzeczki.

Melon siatkowy - nazwa tego melona wywodzi się stąd,że ma skórkę zielono-żółtą na której widoczna jest biała siatka.Zawarty w środku miąższ jest pomarańczowy lub różowy o bardzo mocnym aromacie.Melony siatkowe są najpopularniejszymi jadalnym melonami.Przykładem jest na przykład Galia.

Melon Ogden został wyhodowany w Izraelu i stąd pochodzi jego nazwa.Jest krzyżówką melona siatkowego i cantalupa.Jego owoce są żółto zielone i dość małe, z podłużnymi rowkami.Miąższ jest dość aromatyczny o jasnozielonym kolorze.W smaku są słodkie, lecz można wyczuć delikatnie kwaskowaty posmak.

Melon Cantalupa pochodzi od nazwy miejscowości we Włoszech niedaleko Rzymu. Kształt owoców jest raczej kulisty,pokryty guzkami i bruzdami.Te złoto-zielone owoce są wyjątkowo soczyste i delikatne w smaku,o mocnym aromacie. Wewnątrz są pomarańczowe lub zielone.Ich minusem jest to nie można ich zbyt długo przechowywać