Które oleje roślinne mają dobry wpływ na pracę serca?

Połowa zgonów w Polsce spowodowanych jest chorobami układu krążenia. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma dieta. Czy wiesz, po które oleje roślinne warto sięgać, by obniżyć ciśnienie tętnicze krwi? Zobacz!

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Które oleje roślinne mają dobry wpływ na pracę serca?
fot. DuoLife
Prawie 50% zgonów w Polsce spowodowanych jest chorobami układu sercowo-naczyniowego. Aby się przed nimi uchronić warto wprowadzić do swojego  codziennego menu dużo warzyw i owoców, pełnoziarnistych produktów zbożowych, a także ograniczyć ilość spożywanego tłuszczu. Istnieją jednak oleje, które jak się okazuje, korzystnie działają na funkcjonowanie naszego serca. Które?

Dieta zdrowa dla serca

Wybierając wędliny powinniśmy przede wszystkim unikać tych tłustych, a skupić się na wysokiej jakości chudych wyrobach. Wiele osób nie wyobraża sobie obiadu bez kotletów czy pieczeni. Cielęcina i drób w tym przypadku to najlepszy wybór, gdyż są to mięsa o niskiej zawartości tłuszczu, a pamiętajmy, że tłuszcze zwierzęce są jednym z największych wrogów zdrowia serca.

Kluczową rolą w diecie „dla serca” odgrywają ryby morskie bogate w kwasy omega 3 i 6, które mają silny wpływ na obniżenie ciśnienia tętniczego oraz poprawienie elastyczności naczyń krwionośnych.

Prócz tego zaleca się również spożywanie co najmniej pół kilograma warzyw i owoców w ciągu dnia oraz kilka porcji produktów obfitujących w błonnik takich jak kasze, płatki owsiane czy pieczywo pełnoziarniste.

Ostatnim, jednak nie mniej ważnym produktem na liście są oleje roślinne, które powinny stanowić jeden z kluczowych składników każdej diety. Ze względu na sporą ilość antyoksydantów i łatwo przyswajalnych witamin (A, K, D, E) oleje roślinne są w stanie uchronić nas przed chorobami krążenia.

Jaki olej wybrać?


Niezależnie od tego, czy wybierzemy olej z pestek winogron, sojowy czy rzepakowy – najważniejsze by był on nierafinowany i tłoczony na zimno. Dlaczego jest to tak istotne? Oleje roślinne, które w momencie produkcji nie są poddawane skomplikowanym procesom mają o wiele więcej prozdrowotnych składników, niż te, które uzupełniane są chemicznymi substancjami. Informacje na temat sposobu tłoczenia znajdziesz na etykiecie danego produktu. Każdy z olejów niesie za sobą inne właściwości, stawiając nas przed trudnym wyborem.
 

olej roślinny DuoLife


DuoLife RegenOil  to produkt łączący w sobie 13 olejów roślinnych wzbogaconych o szereg witamin (K2, MK7 D3) Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu zyskujemy połączenie oleju roślinnego z suplementem diety. RegenOil dostarcza potrzebnych wartości odżywczych wspomagając przy tym pracę naszego organizmu. Ten niezwykły olej roślinny nie jest już tylko dodatkiem do sałatki, a wysokiej jakości produktem prozdrowotnym. Jak to możliwe, że w jednej butelce znajdujemy tak wiele cennych właściwości? Przekonajmy się i weźmy pod lupę skład oleju DuoLife Liquid Gold™:

Witamina K2 MK7 to jedna z najmniej docenianych witamin w Europie, w przeciwieństwie do Japonii, gdzie tamtejsza ludność już od wieków korzysta z jej prozdrowotnych właściwości. Okazuje się, że ma ona bardzo silny wpływ na stan zdrowia. Jej regularne spożywanie chroni serce przed zwapnieniem, zmniejsza ryzyko zawału i udaru oraz zmniejsza krzepliwość krwi. Dodatkowo witamina K2 MK7 posiada bardzo ważną dla serca właściwość – odpowiada za jego wysoką wydolność, dzięki czemu przy regularnym jej przyjmowaniu nasz organizm będzie zdolny do większego wysiłku, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Niestety witamina K2 mimo wielu zalet ma też jedną wadę – bardzo trudno odnaleźć ją w produktach spożywczych. Jej najbogatszym naturalnym źródłem jest japońska potrawa Natto. W produkcie DuoLife znajdujemy ekstrakt z owej potrawy, której potencjał odżywczy powstaje w wyniku fermentacji ziarna sojowego z użyciem bakterii Bacillus subtilis. Dzięki ich aktywności struktura soi podlega przeobrażeniu do postaci o wysokiej biodostępności składników odżywczych.
 
Witamina D3 – Badania naukowe wykazują zależność między spożywaniem dziennej, rekomendowanej dawki witaminy D3, a prawidłową pracą naszego serca. W Polsce zaleca się stosowanie suplementów diety wzbogaconych o „witaminę słońca” szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Czym może skutkować niedobór witaminy D3 w organizmie? Przeprowadzone badania kliniczne mogą zaskakiwać - wzrost ryzyka zawału serca o ponad 60% to tylko jeden z wielu skutków zbyt małej ilości owej witaminy.
 
Wymieniony wyżej skład i właściwości witamin zawartych w oleju roślinnym mogą wzbudzać duże zaskoczenie i nie ma w tym nic dziwnego. Nikt przecież nie spodziewałby się, że z pozoru zwykły produkt spożywczy może być również suplementem diety i chronić nasze serca przed chorobami, czy wzmacniać jego wydolność. DuoLife Liquid Gold™ można więc stosować naprzemiennie, jako dodatek do naszego obiadu oraz produkt prozdrowotny. Regularne spożywanie nawet jednej łyżeczki oleju sprawi, że układ sercowo-naczyniowy zyska naturalną ochronę i strażnika prawidłowej pracy serca.
 
Więcej zdrowych inspiracji znajdziesz na www.myduolife.com.