Owoce noni - co powinniśmy o nich wiedzieć?

  • 2

Inna nazwa tych owoców to morwa indyjska - znana już w starożytności jako panaceum na różne dolegliwości. Obecnie wraca do łask i coraz częściej jest wykorzystywana w medycynie naturalnej.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Owoce noni - co powinniśmy o nich wiedzieć?
fot. Fotolia

Sympatycy zachwalają jej prozdrowotne i profilaktyczne właściwości. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, co dobrego mogą dla nas zrobić wyciągi z tego owocu - zapraszamy do czytania.

Prozdrowotne właściwości owoców noni

Owoce noni to źródło cennych witamin i minerałów, ale także bogactwo związków fitochemicznych. Zawierają bardzo dużo katechiny, alkaloidów oraz kwasów tłuszczowych. Jeżeli mamy niedobór witaminy C, witaminy B, żelaza lub potasu to również powinniśmy zaopatrzyć się w zapas tych owoców.

Morwa indyjska w medycynie naturalnej

W medycynie naturalnej wykorzystywane są zarówno nasiona jak i korzenie, liście oraz owoce tej rośliny. Największe uprawy morwy indyjskiej znajdują się w Azji, dlatego to właśnie tam medycyna organiczna rozwija się najszybciej. Ze śladowym użytkiem owoców noni spotkamy się także na terenie niektórych państw w Afryce, uprawy te jednak nie są tak duże jak w Indiach czy Chinach.

Owoce noni są nazywane "starożytną aspiryną" ponieważ pomagają łagodzić bóle głowy, bóle menstruacyjne oraz tradycyjne bóle brzucha. W wielu preparatach wyciąg z noni pomaga także zapobiegać nadmiernemu wysuszaniu skóry. Dlatego nie zdziwcie się, jeżeli przeczytacie o nich na etykietach leków lub dermokosmetyków. Potwierdzono także pozytywny wpływ tych owoców na polepszenie wydajności umysłowej oraz fizycznej.

Jak dostać sok z noni? Jest kilka możliwości!

Najbardziej popularną formą przyswajania aminokwasów występujących w tych owocach jest picie soku. Można go nabyć w dobrze zaopatrzonych delikatesach, sklepach z żywnością ekologiczną oraz niektórych aptekach. Ostatnio bardzo wygodnym kanałem dystrybucji okazują się także internetowe sklepiki ze zdrową żywnością.

Próbowaliście kiedyś tych owoców? A może stosujecie leki lub kosmetyki z ich wyciągiem?


Poznaj właściwości lecznicze owocu noni >>>