Pierwszy odcinek polskiego MasterChef

  • 2

TVN wyemitował pierwszy odcinek polskiej wersji "MasterChef". Czy spełni oczekiwania widzów?

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Pierwszy odcinek polskiego MasterChef

Kulinarne show MasterChef, po raz pierwszy zostało wyemitowane przez stację BBC w 1990 r. Od tamtej pory program doczekał się edycji w 35 krajach na całym świecie, bijąc rekordowe wyniki oglądalności.

Kucharze amatorzy będą walczyć o tytuł Mistrza Kuchni, nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych
i kontrakt na wydanie autorskiej książki kucharskiej.

Zanim jednak jeden z nich stanie na wymarzonym podium - musi pokonać setki konkurentów z całego kraju, dostać się do finałowej 14-ki wybrańców i stanąć z nimi w szranki- mierząc się z szeregiem kulinarnych wyzwań.

Finaliści „MasterChef’a”- to amatorzy, ale swoją ogromną pasją i entuzjazmem często przewyższają zawodowych kucharzy. Są pełni pomysłów i nie jest im obce eksperymentowanie w kuchni. Czy wszystkie te cechy pomogą zawodnikom podczas kolejnych konkurencji?

W programie bowiem będą oni musieli zmierzyć się nie tylko z własnymi słabościami, muszą pokonać też stres, gotując niezwykle wyszukane potrawy pod presją bezlitośnie upływającego czasu.

Muszą też, co najważniejsze, stanąć oko w oko z surowymi jurorami, którym naprawdę nie łatwo zaimponować i którzy nie znają litości…

Największe kontrowersje budzą jurorzy Magda Gessler, Anna Starmach i Michel Moran - zarzuca się im, że nie są prawdziwymi zawodowymi kucharzami. TVN broni swojego wyboru tłumacząc, że jurorzy nie tylko muszą być dobrymi fachowcami w branży, ale przede wszystkim stanowić ciekawy zespół na planie.

Uczestnicy oprócz jurorów MasterChef Polska spotkają się też z światowymi autorytetami kulinarnymi, mając niepowtarzalną szansę zaprezentować im bezpośrednio swoje niezwykłe umiejętności.

Jeśli chcesz wyrazić swoje zdanie o polskiej edycji MasterChef zajrzyj na ten wątek forum.