Polak w pracy - Polak głodny

Większość pracujących Polaków źle się odżywia - często w godzinach pracy jedynym posiłkiem jest baton lub kanapka oraz kawa. Jeszcze częściej - nie jemy nic.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Polak w pracy - Polak głodny
Ogólna świadomość tego jak ważne jest zdrowe odżywianie, a zwłaszcza regularne posiłki jest duża - aż 90 % społeczeństwa zdaje sobie z tego sprawę. Niestety - nijak nie przekłada się to na nasze nawyki.

Najgorzej odżywiają się Polacy pracujący poza domem. Bardzo rzadko mają oni czas na ciepły posiłek w ciągu dnia, zwykle więc sięgają po szybką przekąskę w postaci batonika lub kanapki. Oczywiście - wszystko w pośpiechu.

Po powrocie z pracy popularne jest zamawianie pizzy do domu, ewentualnie od czasu do czasu zdarza się coś ugotować - niestety - tak naprawdę jemy wówczas "na sen", co nie jest zdrowe.

Jak podaje portalspozywczy.pl co dziesiąty Polak w pracy nie je zupełnie nic. Głód oszukujemy pijąc kawę, wodę lub paląc papierosy.

Racjonalny sposób odżywiania jest bardzo ważny - zwłaszcza dla osoby pracującej czy to fizycznie czy umysłowo. Jeśli wciąż chodzimy głodni - nie mamy zapału do pracy, a to przekłada się na naszą efektywność.
Może też rodzić konflikty ze współpracownikami lub podwładnymi - jak wiadomo gdy Polak głodny to zły...