Porcellana Aristocratica marki Vittore Comforto

Wybór porcelany to decyzja podejmowana na wiele lat. Idealny serwis powinien być ponadczasowy i wykonany z najlepszej jakości materiałów. Takie właśnie są wyroby z kolekcji Bone China Porcellana Aristocratica marki Vittore Comforto, łączące tradycję, precyzję wykonania i ekskluzywny wygląd.

         
ocena: 5/5 głosów: 5
Porcellana Aristocratica marki Vittore Comforto

Wynaleziony w 1795 roku w Anglii przez Josiaha Spode wyjątkowy materiał ceramiczny zwany Bone China, szybko zyskał miano ekskluzywnej porcelany, której nie mogło zabraknąć w żadnym arystokratycznym domu. Urzekała ona niezwykłą barwą, przejrzystością oraz lekkością, stając się gwarancją wyrobów najwyższej jakości.

Kolekcja Poracellana Aristocratica marki Vittore Comforto to propozycja powrotu do tradycji i arystokratycznych korzeni. Wytwarzana w oparciu o dawną recepturę, wniesie do naszego wnętrza odrobinę prestiżu i elegancji.

Ponadczasowe piękno

Wyroby z kolekcji Porcellana Aristocratica marki Vittore Comforto wykonane zostały z najwyższej jakości materiału zwanego Bone China lub Porcelana Kostna. Oryginalna receptura i tradycyjny sposób produkcji z wykorzystaniem naturalnego popiołu kostnego sprawiają, że naczynia z tej linii są delikatne, mają piękny kolor i przejrzystość, jednocześnie cechując się większą twardością, mniejszą elastycznością i niższą absorpcją wody niż w przypadku klasycznej ceramiki.

porcelana Bone China

W kolekcji Porcellana Aristocratica marki Vittore Comforto dostępne są dwie ekskluzywne linie – Desire Gold i Platinum oraz Victoria Story. Obie charakteryzują się niezwykłą barwą, zbliżoną kolorystyką do kości słoniowej, która doskonale eksponuje ręcznie wykonane zdobienia.

Nowatorski styl zastawy Desire Gold podkreśla geometryczny kształt naczyń, a ekskluzywny charakter luksusowe wykończenie ozdobną linią 24-karatowego złota lub platyny. Piękny kolor porcelany z linii Victoria Story idealnie współgra z subtelną dekoracją, a wykończenie 24-karatowym złotem podkreśla precyzyjne wykonanie zastawy. Klasyczny kształt naczyń, pomimo swej pozornej delikatności świadczy również o sile i trwałości kolekcji.

Bone China – perła stołu

Desire Gold i Platinum oraz Victoria Story z kolekcji Porcallana Aristocratica marki Vittore Cofmorto to zastawy stołowe stworzone z myślą o wytwornych przyjęciach, bankietach i rodzinnych uroczystościach. Będą one stanowić elegancką ozdobę każdego stołu, podkreślając uroczysty charakter spotkania, a jednocześnie, dzięki bogactwu elementów, świetnie spełniają funkcję użytkową. W skład każdej linii wchodzi 49-cio elementowy zestaw obiadowy oraz serwis kawowy składający się z 41 części – oba dostosowane do potrzeb 12 osób.

porcelana kawaporcelana kawa


Talerze, półmiski, salaterki, waza i sosjerka przydadzą się podczas serwowania obiadu czy kolacji. W komplecie znajduje się również zestaw do przypraw – solniczka i pieprzniczka – ozdobiony takim samym motywem dekoracyjnym, jak pozostałe naczynia. Do podawania deseru przydadzą się natomiast filiżanki ze spodkami, talerzyki deserowe, czajnik, cukiernica oraz mlecznik.

Bone China jest w świecie porcelany tym, czym brylanty wśród kamieni szlachetnych. Kolekcja Porcellana Aristocratica marki Vittore Comforto jest tego doskonałym przykładem. Stworzona z największą dbałością o szczegóły, stanowić będzie ponadczasową dekorację stołu.

 
porcelana Bone China

Więcej informacji: www.pieknowdomu.pl