Pozbądź się kataru mocą naparu!

  • 1

Okres pomiędzy jesienią a wiosną to czas, kiedy najwięcej chorujemy. Zdrowotne herbaty z wykorzystaniem ziół nie tylko złagodzą różne przykre dolegliwości, ale przede wszystkim pomogą utrzymać odporność!

         
ocena: 4/5 głosów: 3
 Pozbądź się kataru mocą naparu!
fot. Fotolia

Ostatnie lata należą do choroby tzw. "trzydniówki", gdzie przez trzy dni mamy do czynienia z objawami wymiotów, gorączki i osłabienia. W tym celu należy się udać do lekarza, ale można też dopomóc sobie naturalnymi sposobami.

I właśnie o takich naturalnych sposobach chciałabym napisać. Jest wiele wspaniałych herbatek, których picie pomoże w niejednej sprawie. Warto zaznajomić się z magicznymi możliwościami niektórych z nich. Pokonanie choroby powinno nam przyjść wtedy znacznie łatwiej!

HERBATKA Z SZAŁWII
Pomoże uporać się z przeziębieniem i złym stanem górnych dróg oddechowych. W celu przygotowania takiej herbaty należy wymieszać po łyżeczce szałwii i rumianku, później zalać szklanką wrzącej wody i zaparzać przez ok. 8 minut. Po tym czasie spożywać. Można dosłodzić miodem.

HERBATKA Z CZARNEGO BZU
1 łyżeczkę czarnego ususzonego bzu należy zalać szklanką wrzącej wody. Trzymać pod przykryciem i parzyć przez ok. 15 minut i pić 3 razy na dzień. Herbatka z czarnego bzu obniża gorączkę.

HERBATKA Z IMBIRU
Sproszkowaną 1 łyżeczkę imbiru zalewamy szklanką wrzącej wody i dodajemy łyżeczkę miodu. Parzymy przez ok. 10 minut. Taki napar należy pić ok. 3-4 razy dziennie. Herbatka rozgrzewa w chłodne dni.

HERBATKA Z POKRZYWY I BRZOZY
Herbatka ta wzmacnia organizm zimą. Wystarczy łyżkę liści brzozy i pokrzyw zalać połową szklanki wrzącej wody. Następnie pod przykryciem parzyć przez ok. 12 minut. Po tym czasie pić. Spożywać ok. 3-4 dni.

HERBATKA Z LIPY
1 łyżeczkę suszonych kwiatów lipy zalewamy szklanką gorącej wody. Po ok. 15 minutach parzenia pijemy ciepłe ale nie gorące, 2-3 razy dziennie. Działa przeciwzapalnie.

HERBATKA Z MELISY
Działa uspokajająco. 2 łyżeczki melisy zalewamy wrzącą szklanką wody. Parzymy 5 minut po czym pijemy 2 razy na dobę.

Jeśli nie pomogą pozbyć się uciążliwych dolegliwości całkowicie, to na pewno wspomogą leczenie chorób. Warto je pić nawet profilaktycznie.

Sprawdź, jak przygotować herbatę z goździkami >>>