Jak zrobić chłopski garnek? Oto pyszne danie jednogarnkowe!

Chłopski garnek to popularne danie jednogarnkowe, o którym przypominamy sobie zwykle jesienią. Wypróbuj nasz przepis na chłopski garnek - wykorzystaj to, co masz w kuchni! Podstawą chłopskiego garnka jest oczywiście mięso: ma być treściwie i smacznie!

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Jak zrobić chłopski garnek? Oto pyszne danie jednogarnkowe!
fot. Adobe

Czym jest chłopski garnek?

Chłopski garnek to popularna nazwa sycących dań jednogarnkowych. Tym, co łączy różne przepisy jest sposób przygotowania: chłopski garnek gotuje się właściwie z tego, co akurat mamy pod ręką i co zwykle było popularne na wsi, czyli wśród chłopstwa: kiełbasy, kapusty, ziemniaków.

Aby chłopski garnek był daniem idealnym na jesień, czyli rozgrzewającym, warto doprawić go chilli oraz pieprzem. Chłopski garnek to danie, z którym poradzi sobie absolutnie każdy: w zasadzie wszystkie składniki należy jedynie pokroić i dusić razem pod przykryciem w jednym, dużym naczyniu.

Przepis na chłopski garnek

Składniki:
0,5 kg cienkiej kiełbasy
0,5 kg ziemniaków
1 mała główka kapusty
1 papryka czerwona
1 papryka żółta
sól, pieprz, słodka papryka w proszku

Wykonanie:

Ziemniaki obierz i umyj, następnie kiełbasę, ziemniaki i paprykę pokrój w kostkę. Kapustę poszatkuj. Wszystko umieść w garnku i zalej wodą. Duś do miękkości pod przykryciem przez 50 minut.

Pod koniec gotowania dopraw solą, pieprzem i mieloną papryką. Jeśli preferujesz ostre, rozgrzewające dania dodaj odrobinę chilli.

Wypróbuj też nasze przepisy na bigos.