Ciasto drożdżowe ze śliwkami

Ciasto drożdżowe ze śliwkami

Ciasto ze śliwkami to najpopularniejszy wypiek końcówki lata. Węgierki, renklody i mirabelki królują w ciastach drożdżowych, ucieranych i kruchych. Placek drożdżowy ze śliwkami i kruszonką  to jedna z prostszych propozycji na deser z tymi owocami. Neutralny smak ciasta drożdżowego idealnie komponuje się ze słodko-kwaśnym śliwek. Trudno o lepszy patent na ciasto owocowe!

Dżem z borówki amerykańskiej

Dżem z borówki amerykańskiej

Warto robić przetwory z borówki amerykańskiej na zimę, ponieważ te pyszne owoce zawierają dużo witaminy C. Dżem z borówki ma przepiękny, ciemnoniebieski kolor, dlatego jest doskonałym dodatkiem do biszkoptów, serników i tortów. Jest pysznym smarowidłem do pieczywa oraz farszem do naleśników. Borówki są bardzo słodkie, dlatego nie ma potrzeby dosładzania przygotowanego z nich dżemu. Zamiast cukru żelującego najlepiej dodać sok z cytryny. Dżem z borówki amerykańskiej i jabłek to znakomity dodatek do szarlotki.

Powidła śliwkowe z kakao

Powidła śliwkowe z kakao

Powidła śliwkowe z kakao nazywane również czekośliwką lub śliwkową nutellą to idealne wykończenie kanapek oraz przekładanego ciasta. Przepis jest bardzo prosty, ponieważ na koniec smażenia, do śliwek wsypuje się kakao (można także dodać cukier). Powidła śliwkowe z kakao są idealnym zastępstwem dla czekoladowych smarowideł. Śniadanie, na którym pojawiają się powidła, jest słodkie, zdrowe, smaczne i energetyczne. Można ich użyć również do naleśników, omletów oraz ciast.

Powidła śliwkowe bez mieszania

Powidła śliwkowe bez mieszania

Powidła śliwkowe bez mieszania to łatwy przepis na bardzo smaczny deser. Jedynym problemem jest całkowity zakaz mieszania owoców, ponieważ w czasie smażenia kucharzy kusi, aby sięgnąć po łyżkę. Słodkie, wydrylowane węgierki układa się warstwowo na przemian z cukrem, a na końcu polewa octem. Łyżki wolno użyć tylko po to, aby odrzucić nadmiar soku. Powidła śliwkowe bez mieszania idealnie komponują się z naleśnikami, omletami lub na kanapce. Można również dodać je do przeróżnych ciast i ciasteczek.

Powidła śliwkowe bez cukru

Powidła śliwkowe bez cukru

Powidła śliwkowe bez cukru to idealny pomysł na zdrowy, a zarazem bardzo słodki przysmak jesieni. Wybór węgierek - najlepiej tych, które są pomarszczone przy ogonku, ponieważ są najsłodsze - sprawi, że cukier nie będzie potrzebny przy smażeniu. Powidła śliwkowe idealnie komponują się z naleśnikami, omletami, na kanapce oraz na łyżeczce prosto ze słoiczka. Stanowią smakowite wykończenie rozmaitych ciast oraz deserów.

Dżem śliwkowy

Dżem śliwkowy

Dżem śliwkowy można przygotować z węgierek lub renklod. Jeżeli skórki nie rozpuściły się w trakcie gotowania, warto przetrzeć gotowy już dżem przez sito. Doskonałym dodatkiem do śliwkowego dżemu jest czekolada, kakao i cynamon. Śliwki zawierają dużo pektyn, dlatego przygotowane z nich konfitury nie wymagają pasteryzacji. Dżem śliwkowy bez cukru można posłodzić miodem, ksylitolem lub stewią bądź nie słodzić wcale, szczególnie gdy używamy bardzo słodkich renklod.

Dżem z czarnej porzeczki

Dżem z czarnej porzeczki

Czarna porzeczka zawiera w sobie dużo pektyn – naturalnych konserwantów, dlatego przygotowanych z niej dżemów nie trzeba pasteryzować. Dżem z czarnej porzeczki na surowo, w formie galaretki to jedna z ciekawszych form użycia tego intensywnego w smaku owocu, jak również sposób na zachowanie wszystkich jego składników odżywczych. Porzeczki wystarczy zmiksować, przełożyć do słoików i zasypać cukrem. Mikstura sama stężeje. Zamiast cukru do dżemu porzeczkowego można dodać ksylitol lub stewię.

Dżem z jagód

Dżem z jagód

Dżem z jagód leśnych to doskonały dodatek do słodkich wypieków. Warto zrobić go samodzielnie. Bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie owoców. Trzeba pozbawić je wszystkich gałązek, listków i dokładnie przepłukać na sicie. Niskosłodzony dżem jagodowy można przygotować, dodając mało cukru, lub zastępując go stewią lub ksylitolem. W ten sposób otrzymujemy pyszny, niskokaloryczny i zdrowy dodatek do porannych płatków lub owocowego smoothie. Dżem z czarnych jagód to źródło witaminy C i antyoksydantów.

Znaleźliśmy 52 przepisów w kategorii Powidła śliwkowe

Powidła śliwkowe

Powidła śliwkowe

nuleczka nuleczka

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Czekośliwka na zimę

Czekośliwka na zimę

alaaa alaaa

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Tradycyjne powidła

Tradycyjne powidła

misia5 misia5
1

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: