Przyjęcie komunijne

  • 1

Komunia dziecka to dzień wyjątkowy nie tylko dla niego, ale także dla całej rodziny. Wybieranie prezentów, kupno garnituru, dobór sukienki

         
ocena: 3/5 głosów: 3
Przyjęcie komunijne

Komunijny savoir-vivre

Dekoracja komunijnego stołu to sztuka, która zależy od Twojej pomysłowości. Możesz do tego celu wykorzystać świeże kwiaty, różnokolorowe serwetki, świeczki, wstążki i wiele innych dodatków, dzięki którym Twój stół będzie wyglądał wyjątkowo. Organizując przyjęcie komunijne musisz jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Na komunii nie podajemy raczej alkoholu – zrezygnuj więc z kieliszków i przy nakryciach ustaw tylko wysokie szklanki na sok lub wodę, np. te pochodzące z kolekcji Chiara marki Villa Italia. Pamiętaj także, że najważniejszą osobą przy stole jest twoje dziecko. Powinno więc zająć honorowe miejsce, a obok niego usadź chrzestnych, siebie, swojego męża, krewnych i znajomych. Możesz to wyjątkowe nakrycie podkreślić girlandą ze świeżych kwiatów, inną niż wszystkie karteczką z imieniem lub wyjątkową wstążeczką.

Elegancja

Jeśli chcesz, żeby komunijny stół zachwycał szykiem i elegancją, koniecznie połóż na nim biały obrus. Świetnym pomysłem będzie użycie stylowego obrusu Dolce marki Villa Italia wraz z kompletem serwetek. Możesz je złożyć w lilijkę, położyć przy talerzu i poukładać na niej sztućce albo przełożyć przez pierścień.W każdej opcji skromna serwetka stanie się oryginalną dekoracją.Z białym obrusem idealnie komponować się będzie kolekcja Plus Gold marki Villa Italia. Piękna biała porcelana zachwyca prostymi kształtami i niestandardowymi wykończeniami. Złote brzegi naczyń rozświetlają stół i pozwalają dekorować go na różne sposoby. Jeszcze tylko świeczniki ze skromnymi stroikami, takie jak te z kolekcji Scandia marki Villa Italia i już możesz zapraszać gości.

Lekkość

Majowa aura komunijnych przyjęć pozwala połączyć tradycyjne dekoracje z wiosennymi elementami. Odważ się więc i podkreśl wyjątkowe kształty delikatnej, białej ceramiki, świeżymi kwiatami. Dobrym pomysłem będzie użycie zastawy Sense marki Villa Italia. Ustaw ją na białym obrusie, a białe serwetki zwiąż zielonymi wstążeczkami. Możesz dodatkowo ozdobić każde nakrycie gałązką konwalii.W centralnym miejscu stołu postaw bukiet biało – zielonych, świeżych kwiatów. Możesz ustawić także karteczki z imionami gości przy nakryciach. Jeśli będą zielone to dodatkowo ożywią stół i nadadzą całości świeżości i lekkości. Dekoracja komunijnego stołu to duże wyzwanie. W tym wyjątkowym dniu jest on wizytówką domu i miejscem, w którym spotyka się cała rodzina. Uruchom więc wyobraźnię i spraw, że będzie on wyglądał zupełnie wyjątkowo.