Różne metody przechowywania grzybów

Po powrocie z grzybobrania nie wiesz co zrobić ze sowimi zdobyczami? Oto kilka cennych rad.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Różne metody przechowywania grzybów
Jesień to sezon na grzybobranie. Chyba nie znam nikogo kto nie lubiłby spacerowania po lesie w poszukiwaniu brązowiutkich podgrzybków, które właśnie teraz możemy znaleźć w lesie. Jednak po powrocie do domu często załamujemy sobie ręce:"Co ja zrobię z taką ilością grzybów? przecież na raz wszystkiego nie zjemy!".

Dziś postanowiłam podzielić się z Wami moimi sposobami na grzybki oraz ich przechowywanie. Najprościej jest zrobić od razu jakiś sos bądź zupę. A co z resztą? - te w których dostrzegasz jakaś dziurkę po robaku najlepiej pokrój w kawałki i nawlecz na nitkę. Następnie nitkę zawieś nad palnikami gazowymi najlepiej na całą noc. Czas ich suszenia zależy od wielkości kawałeczków w jakie pokroiłaś grzyby. ten sposob pozwoli Ci na uchronienie sporej ilości grzybow.

Zaraz po włączeniu palników ewentualni mieszkańcy grzyba wypadna na kuchenkę. - zdrowe grzybki, które są bardzo malutkie można zamarynować w zalewie octowej. Bedą idealne na przyjęcia rodzinne jako przystawka bądź jako dodatek do sałatki.

Kolejny sposób jest nieco mniej praktykowany. Mrożenie. Wielu ludzi uważa, że mrożone grzyby tracą smak czy kolor. Nie mogę się z tym zgodzić! W mojej rodzinie od zawsze mrozimy grzyby. Najpierw nalezy je dokładnie oczyścić, pokroic na kawałki i umyć. Następnie wrzucamy do wrzącej wody, która jest lekko osolona. Gotujemy je tak przez ok. 10 minut. Odcedzamy, przestudzamy i wkładamy albo do plastikowych pojemników albo do woreczków foliowych, a następnie do zamrażalki. Takie grzyby można użyć po odmrożeniu dokładnie do tego samego co świeże grzyby prosto z lasu. Czyli do sosów, zup i wielu innych potraw. Jest to sposób na zatrzymanie smaku jesieni przez cały rok. Aromat sosu grzybowego w grudniu jest niesamowity!Zachęcam wszystkich do przechowywania waszych skarbów przez cały rok!