Słodkie upominki na Dzień Babci i Dziadka

  • 3

Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, Dzień Dziadka 22 stycznia. Pamiętajmy o naszych Dziadkach w tych dniach. Aby jak najlepiej celebrować te wspólnie spędzone chwile przygotujcie dla nich wspaniały wypiek!

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Słodkie upominki na Dzień Babci i Dziadka
fot. Fotolia

Święto Babci i Dziadka to doskonała okazja, by podziękować im za miłość i troskę jaką obdarowują nas od dziecka. To Babcia i Dziadek poświęcają swym wnuczętom najwięcej uwagi i skupienia. Dziadkowie zabierają na spacery czy wycieczki, pomagają w trudnych chwilach, rozmawiają na różne tematy i mają anielską cierpliwość, a przy tym rozpieszczają jak tylko mogą!

W dniu urodzin czy imienin, obdarowujemy bliską nam osobę miłym upominkiem. Warto przygotować coś także dla babć i dziadków. Już w latach przedszkolnych wystawiane są dla nich przedstawienia, wręczane są im laurki i kwiaty. A co powiecie na przygotowanie słodkiego wypieku, który złożymy na ręce naszych starszych opiekunów? Kiedy wykonamy go samodzielnie ich radość będzie nieskończona!

Tort Tort Tort
Zdjęcia: Fotolia

W tak ważny dzień, warto dołożyć wszelkich starań, by smakołyk prezentował się wyśmienicie. Warto przygotować odświętny tort lub ciasto z dedykacją. Do jego przyrządzenia przyda nam się puszysty biszkopt, sezonowe owoce, bita śmietana, krem lub serek mascarpone. Gotowy deser udekorować można płynną czekoladą, cukiereczkami dekoracyjnymi lub dużą ilością masy.

Zainspirujcie się naszymi najlepszymi recepturami na udany tort!

Słodki prezent od serca

Dla naszych kochanych babć i dziadków idealny okaże się tort chałowo- czekoladowy z bezami. Ten pyszny smakołyk pełen jest słodkich dodatków. Na uroczysty dzień babci i dziadka, warto przygotować również tort śmietankowy z brzoskwiniami. Pięknie udekorowany, zachwyci wszystkich! Tort tiramisu to smakołyk dla wielbicieli kawowych smaków. Doskonale sprawdzi się na przyjęciu organizowanym z okazji Dnia Babci i Dziadka!

Tort Tort
Zdjęcia: Fotolia

Wiecie już, który przysmak wybrać dla swoich bliskich? Włożone w ich przygotowanie serce, to najlepszy prezent, który z pewnością zostanie doceniony!