Śniadanie - najważniejszy posiłek dla naszych pociech

Nudne śniadanie może oznaczać dla dziecka kolejny nudny dzień. Spróbujmy zastąpić nudną kanapkę, czymś co sprawi mu przyjemność, doda siłę, energię i uzupełni organizm w niezbędne witaminy.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Śniadanie - najważniejszy posiłek dla naszych pociech
fot. Fotolia
W wielu domach codziennie rano budzi się mnóstwo dzieci, które zaraz wyruszą do szkoły. Codzienne śniadanie dla wielu z nich to przykry obowiązek (wiem z doświadczenia wnuków). Dzieci nie chcą jeść, bo nie są głodne, albo jeszcze są rozespane i nie mają siły by coś przełknąć. Śniadanie dla dziecka, zwłaszcza małego jest bardzo ważne. Dostarcza ono wiele witamin i energii na cały dzień. Dzięki niemu, każdy ma wiele siły na naukę i zabawę. Codzienna kanapka z szynką, czy serem może znudzić już dziecko, dlatego postaram się opisać kilka przykładów jakie można zaoferować milusińskim.

1: KANAPKOWE STWORKI
Z kanapki lub bułki można zrobić wiele świetnych zwierzątek lub przedmiotów. Przekrawając bułkę można włożyć do niej plasterki szynki lub sera i stworzyć buźkę pieska, różnymi sosami (lub wykałaczkami, z którymi trzeba uważać) można dorobić z warzyw oczy, nosek i piesek gotowy. Tak samo można stworzyć np. łódkę czy samochód. Wystarczy wyobraźnia.

2: PYSZNE JOGURTY
Każdy jogurt mleczny zawiera mnóstwo białka. Jogurty wzmacniają też dziecięce kości. Można podać jogurt lub serek z rzodkiewką lub innym warzywem.

3: JAJECZNE ZABAWY
Z jajek, które mają wiele witaminy D i luteinę można stworzyć "kurkę" doczepiając do niej odpowiednie elementy. Można też zrobić pyszną pastę jajeczną na kanapkę z ulubionych składników dziecka.

4. SOKI
Do zwykłych i niezwykłych kanapek warto podać do picia pyszne soki, z wieloma witaminami. Sok ze świeżo wyciśniętej pomarańczy lub sok jabłkowy na pewnością zasmakuje naszemu dziecku.

5. SMACZNA OWSIANKA
Nie każde dziecko lubi, ale warto zachęcić do spróbowania. Pyszna owsianka na mleku z owocami, np. kiwi czy bananem. Takie śniadanie to porcja magnezu, cynku, żelaza i dużo wit. B.

Tak rozpoczęty dzień przyniesie dziecku wiele radości, mnóstwo pysznych witamin i energii na cały dzień.

Warto zobaczyć: 4 przepisy na kolorowe naleśniki >>>