Spożywcze sklepy internetowe

Choć pierwsze internetowe sklepy spożywcze pojawiły się w Warszawie oraz Poznaniu dziś wiele miast posiada je także w swojej ofercie

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Spożywcze sklepy internetowe
Mimo że już od jakiegoś czasu chętnie robiliśmy zakupy przez Internet, zwykle dotyczyło to takich artykułów jak odzież, sprzęty AGD oraz RTV lub przedmiotów kolekcjonerskich. Dziś coraz częściej za pośrednictwem Internetu kupujemy artykuły spożywcze.Sklepy intrenetowe usamodzielniły się


Pierwsze spożywcze sklepy internetowe powstawały przy tych istniejących rzeczywiście. Ich rola polegała na tym, że klient składał zamówienie w sieci i otrzymywał produkty spożywcze z dostawą do domu za odpowiednią opłatą przy odbiorze. Oderta takiego sklepu ograniczała się jednak wyłącznie do produktów o stosunkowo długim okresie trwałości, a więc takich jak kawa, herbata czy suchy prowiant.


Dziś przez Internet możemy w zasadzie kupić wszystko, czego potrzebujemy do przygotowania chociażby obiadu. A ponieważ większy popyt zrodził podaż - asortyment internetowych sklepów stale się powiększa.


Na rynku pojawiły się samodzielne sklepy internetowe zajmujące sie wyłącznie sprzedażą przez Internet.


Jak zachęcić klienta


By powiększyć grono klientów internetowych sklepów, ich właściciele starają się możliwie nas jak najskuteczniej przekonać, że takie zakupy są bardzo wygodne. W rezultacie wprowadzono wiele udogodnień, a więc np. płatności za zakupy nie musimy dokonywać gotówką przy odbiorze - możemy zapłacić kartą, bonem czy zrobić przelew.Co jest dla nas najważniejsze?


Przy wyborze internetowego sklepu z artykułami spożywczymi sugerujemy się zwykle czasem realizacji naszego zamówienia oraz jego kosztem. Na szczęście sklepy działąjące już od jakiegos czasu na rynku mogą pozwolić sobie na znaczne obniżki cen.

Na klientów czekają także liczne bonusy oraz promocje - często oferowane sa specjalne dostawy bezpłatne w niemalże ekspresowym tempie.Czy rzeczywiście się opłaca?
Koszt zakupów realizowanych w wybranych sklepach internetowych jest porównywalny - poszczególne produkty raczej niewiele różnią się cenowo. Różny natomiast jest koszt dostawy - czasem nic nie kosztuje (np. w określonej odległości od sklepu nie zapłacimy za dowóz, lub po przekroczeniu pewnego pułapu w cenie zakupów), czasem może to być nawet 20 zł.

Oczywiście zakupy takie są bardzo wygodną sprawą, na pewno dla wielu osób doskonałym rozwiązaniem - np. dla osób niepełnosprawnych oraz starszych, także dla mam, które nie mogą zabrać na zakupy malutkich dzieci.

O ile jednak mamy siły by przejść się do osiedlowego i nie dopadła nas grypa - chyba warto zażyć trochę ruchu i wyjść z domu - chociażby do sklepu.