Stawiamy na blat!

  • 4

Po modzie na kuchenny minimalizm i monolityczne, zamknięte kuchnie nadszedł czas na bardziej fantazyjne rozwiązania.

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Stawiamy na blat!

Najnowszy pomysł projektantów wnętrz na kuchnię to nadanie jej wyjątkowego, wyrazistego charakteru dzięki zastosowaniu blatów o oryginalnych, zwracających uwagę wzorach i kolorach. Od tej pory to „robocza powierzchnia” ma nadawać ton całemu wnętrzu i określać jego styl.

Po modzie na kuchenny minimalizm, na monolityczne, zamknięte kuchnie nadszedł czas na bardziej fantazyjne rozwiązania. W kuchniach, nawet tych nowoczesnych, mile widziane jest mieszanie materiałów, faktur, wzorów, łączenie pozornie sprzecznych elementów. Wygląd współczesnej kuchni ma odzwierciedlać naszą nową postawę wobec gotowania, zdrowego stylu życia, poszukiwania większej równowagi miedzy życiem osobistym. a pracą zawodową.Kuchnia nie jest już zimnym, perfekcyjnym laboratorium, nie jest na pokaz, nie jest po to, by pochwalić się nią znajomym. Kuchnia ma być ciepłym, komfortowym, inspirującym miejscem. Miejscem, gdzie chętnie spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, gdzie szukamy nowych smaków, gdzie ma miejsce większość wydarzeń związanych z życiem rodzinnym.

Urok retro

Stąd w najnowszych propozycjach kuchni pojawiają się nietypowe kolory, nowe rozwiązania, ale także sprzęty inspirowane retro-nostalgią na przykład wolnostojące kredensy, duże stoły, stylizowane sprzęty AGD, nawiązujące do stylu lat 50. i 60. Kuchnie stają się zdecydowanie bardziej eklektyczne, bogate, pełne detali odzwierciedlających nasze indywidualne upodobania, zainteresowania, pasje.

Zmienia się także sposób projektowania kuchni – plan tych pomieszczeń staje się bardziej swobodny, kuchnie często łączą się z innymi pomieszczeniami, a ich głównym elementem wcale nie muszą być fronty kuchennych szafek. Wreszcie kuchnie dopasowują się do stylu życia swoich użytkowników: często jadający na mieście singiel nie potrzebuje przecież tak dużej i bogato wyposażonej kuchni jak kilkuosobowa rodzina.