Stefan Birek

  • 3

Mistrz Kuchni, gwiazda „Kawa czy Herbata” i juror konkursu Mój przepis na wieczór.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Stefan Birek

Przez najbliżej dwa miesiące Stefan Birek swoją wiedzą kulinarną będzie dzielił się w ramach akcji „Mój przepis na wieczór” organizowanej przez markę Siemens AGD. Mistrz Kuchni obejmie również stanowisko jurora w organizowanym w ramach projektu konkursie na najlepszą fotorelację przedstawiającą przepis na wieczór tematyczny.

Więcej na: www.mojprzepisnawieczor.pl

Stefan Birek w branży gastronomicznej pracuje od przeszło 30 lat. Doświadczenie zdobywał w wielu restauracjach, również poza granicami Polski – w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Austrii. Obecnie jest szefem Kuchni Hotelu Lord w Warszawie.

Stefan znany jest jako aktywny działacz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Jest organizatora Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś” odbywającego się w Domu Polonii w Pułtusku.

Wykształcił wielu młodych adeptów sztuki kulinarnej – w tym własnych synów. Od kilku lat tajniki sztuki kulinarnej prezentuje w porannym programie telewizyjnym „Kawa Czy Herbata”. Wolny czas, którego nie ma zbyt wiele, spędza na łonie przyrody. Często podróżuje, by móc podpatrywać kulinarne zwyczaje innych narodów i zdobywać wiedzę na temat różnorodnych kuchni świata oraz kultury regionów, w których są praktykowane.

Więcej informacji na stronie akcji www.mojprzepisnawieczor.pl.