Bój się Gordona Ramsay’a

Gordon jest uważany za najlepiej zarabiającego kucharza na świecie. Prowadzi programy telewizyjne, publikuje książki kucharskie, jest właścicielem kilku restauracji. Słynie z ciętego języka i bezlitosnego podejścia do ludzi.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Bój się Gordona Ramsay’a
fot. https://www.instagram.com/gordongram/
Gordon Ramsay jest z pochodzenia Szkotem. Urodził się w 1966 roku i początkowo miał zostać zawodowym piłkarzem piłki nożnej. Przez kilka lat trenował nawet w drużynie Rangers F.C. Z powodu doznanej kontuzji został zmuszony do zmiany planów. Zdecydował się pójść w kierunku hotelarstwa i gastronomii. Tak narodził się jeden z najbardziej utalentowanych, przedsiębiorczych, rozpoznawalnych i intrygujących szefów kuchni na świecie.

Trudno wymienić wszystkie programy telewizyjne, w jakich brał udział jako gospodarz lub jeden z członków jury. Świat zna go przede wszystkim z kulinarnego reality show „Hell’s Kitchen” nadawanego w Polsce pod nazwą „Piekielna kuchnia Gordona Ramsaya”. Prowadził także m.in. „The F-Word”, „Hotel Hell”, „Masterchef” i „Masterchef Junior”. Jego cechą rozpoznawczą jest bardzo bezpośredni sposób bycia, ostre traktowanie uczestników i ogromna liczba wypowiadanych przekleństw. Przez wielu uznawany jest za bezlitosnego i pozbawionego skrupułów tyrana, który nie boi się obrażać ludzi i mówić wprost co myśli, a zwłaszcza co mu się nie podoba.

 

A photo posted by Gordon Ramsay (@gordongram) on


Jego pewność siebie w dużej mierze bierze się z talentu kulinarnego, którego nie można mu odmówić i tego, że po prostu wie co robi. Zawsze był żądny sukcesu i motywowała nim chęć bycia najlepszym. Praktykował pod okiem najwybitniejszych szefów kuchni w Wielkiej Brytanii i poza jej granicami. Lokale, którymi zarządzał i w których gotował konsekwentnie stawały się znane i doceniane za doskonałą kuchnię. W sumie łącznie Gordon ma na koncie jak do tej pory piętnaście gwiazdek Michelin.

Nic dziwnego, że tak charakterystyczna i wyrazista postać w krótkim czasie stała się gwiazdą mediów zapraszaną do realizacji kolejnych programów telewizyjnych. Obecnie jest jednym z najbogatszych kucharzy na świecie. Jego majątek wyceniany jest na 40 mln dolarów. Oprócz telewizyjnych show wydaje kolejne książki kucharskie (napisał także dwie autobiografie) i jest właścicielem kilkunastu restauracji, nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w Stanach Zjednoczonych, Francji, Japonii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Media i fani żyją również kolejnymi skandalizującymi doniesieniami z jego życia prywatnego. Co jakiś czas pojawiają się jakieś artykuły o jego wybrykach po alkoholu, zdradach, kochankach albo niezbyt poprawnych politycznie wypowiedziach. Choć Gordon ma pewnie wiele na sumieniu i niejedną osobę doprowadził do płaczu, trzeba też odnotować lepszą stronę jego charakteru. Ramsey słynie z angażowania się w różne akcje charytatywne, jak pomoc ubogim szkockim rodzinom czy udział w biegach i meczach, z których dochód przeznaczony jest dla potrzebujących. Ponadto Gordon Ramsey wychowuje czwórkę dzieci: trzy córki i jednego syna.