Top Chef Polska - znamy skład jury!

O polskiej wersji programu Top Chef wiemy już (prawie) wszystko - w jury znajdą się kulinarne sławy z pierwszej ligi - sprawdź kto!

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Top Chef Polska - znamy skład jury!
Czy to będzie prawdziwy hit tej jesieni? Czy Top Chef zdeklasuje konkurencję w postaci MasterChef? Top Chef to jeden z najstarszych i najsłynniejszych kulinarnych programów na świecie, w którym mierzą się ze sobą osoby zawodowo związane z gotowaniem - kucharze i szefowie kuchni, młodsi i starsi, mniej i bardziej doświadczeni w restauracjach na różnych poziomach.

Znamy już skład jury programu - obok szefa Wojciecha Modesta Amaro znajdą się w nim Ewa Wachowicz - popularna autorka programów i książek kulinarnych, Joseph Seeletso - pochodzący z książęcej rodziny Botswańczyk, który kucharskie szlify zdobywał w londyńskim Westmister College. Jest on członkiem prestiżowego Klubu Szefów Kuchni.

Skład jury zamyka Maciej Nowak - teatrolog, ale również bardzo znany krytyk kulinarny, którego recenzje publikowane w Gazecie Wyborczej potrafią dany lokal zapełnić ludźmi na długo lub zbliżyć do upadku. Program poprowadz znany i lubiany Grzegorz Łapanowski, nazywany czasem polskim Jamiem Olivierem, a Kurt Scheller został dyrektorem artystycznym show.

Do programu nadeszło ponad 600 zgłoszeń, castingi przeszło około 300 osób. W drugim etapie wybrano 30, a do finału przeszło już tylko 14 kucharzy.

Zwycięzca programu Top Chef otrzyma w nagrodę 100 tys. złotych. Nagroda może przyczynić się do zrealizowania marzeń o otwarciu własnej restauracji. Producentem programu jest Jake Vision.

Będziecie oglądać?