Włoska restauracja w Łomży

Niedawno w Łomży otwarta została pierwsza w tym mieście włoska restauracja ogólnopolskiej sieci Presto Pizzeria -Trattoria.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Włoska restauracja w Łomży
W budynku przy ulicy Polowej 6 powstał lokal, w którym skosztować można klasycznych dań kuchni włoskiej i pizzy wypiekanej w piecu opalanym drewnem. W ofercie znajdują się popularne potrawy, znane i cenione przez miłośników Włoch, takie jak spaghetti bolognese i carbonara, lasagne, cannelloni czy sałatka caprese.
- Nie zabraknie też potraw bardziej wykwintnych, z których wymienić warto carpaccio z polędwicy wołowej, zupę z owoców morza czy polędwicę w śmietanowym sosie z zielonym pieprzem – mówi pani Jolanta Ruszczyk, która prowadzi restaurację wraz z mężem.
Dla miłośników słodkości przygotowane zostały klasyczne włoskie desery – tiramisu i panna cotta. Restauracja oferuje także szeroki wybór oryginalnej pizzy wypiekanej w jedynym w Łomży włoskim piecu opalanym drewnem. – Dobrze znamy ofertę łomżyńskich pizzerii i jesteśmy przekonani, że takiej pizzy mieszkańcy naszego miasta jeszcze nie próbowali – dodaje pani Jolanta – Cienkie, chrupiące ciasto, duża ilość dodatków i aromat drewna nadają jej niepowtarzalnego smaku.
Do odwiedzin z pewnością zachęca atrakcyjny wystrój lokalu nawiązujący stylistyką do restauracyjek w południowych Włoszech. Ściany pokryte strukturalnymi tynkami, ceglane okna, drewniane krokwie i żeliwne elementy dekoracyjne tworzą w przestronnej sali niepowtarzalną i ciepłą atmosferę włoskiej gospody. Wszystkiemu uroku dodają płomienie paleniska tlące się w widocznym dla klientów piecu do pizzy i wszechobecny aromat ziół i czosnku.
Łomżyńskie Presto jest dziewiątym lokalem należącym do ogólnopolskiej sieci Presto Pizzeria-Trattoria, która działa na rynku od 1998 roku i stale się rozwija.
- Cieszymy się, iż zasięgiem obejmujemy coraz odleglejsze rejony Polski – mówi Izabella Borowska, Dyrektor ds. Rozwoju sieci Presto. – Łomża to jedno z większych miast województwa podlaskiego i mamy nadzieję, że wkrótce nasze lokale pojawią się w kolejnych miejscach regionu. Sieć rozwijana jest w systemie franczyzowym, co oznacza, że oferujemy zainteresowanym osobom możliwość poprowadzenia swojej własnej, włoskiej restauracji pod naszą marką.
Poza prowadzeniem działalności gastronomicznej, firma jest zaangażowana w krzewienie wiedzy na temat włoskiej kultury. W jej lokalach organizowane są włoskie festiwale, degustacje, sieć wydaje również periodyk Włoskie Inspiracje dystrybuowany nieodpłatnie w restauracjach, w całości poświęcony Włoszech. Już od września podobne atrakcje dotrą do Łomży. – W najbliższym czasie obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Makaronu, a już w listopadzie zaprosimy gości na Novello – święto młodego, włoskiego wina. – dodaje Izabella Borowska – Z tych okazji zaproponujemy naszym klientom specjalne menu i degustacje.
Ciekawa i rozbudowana karta dań w połączeniu z niezobowiązującą atmosferą sprawiają, że restauracja Presto to idealne miejsce na spotkania w gronie rodziny i przyjaciół czy firmowy lunch. Zachęcają także ceny – sałatki od 10 zł, makarony od 15 zł, dania główne od 17 zł, a najtańsza duża pizza kosztuje 15 zł. Restauracja oferuje dostawę do klienta wszystkich dań z menu – włoskimi specjałami można zatem zajadać się także w domu czy w pracy.

Adres lokalu: ul. Polowa 6, 18-400 Łomża, tel.: 086 472 30 26