XII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

Jeśli cieszy Cię odkrywanie regionalnej kuchni i próbowanie nowych produktów kulinarnych, przyjedź do Poznania na XII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku. Impreza odbędzie się w dniach 15 - 19 sierpnia 2018 na Rynku Głównym w Poznaniu!

         
ocena: 0/5 głosów: 0
XII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku
fot. Adobe stock
XII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku


XII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku - co w programie?

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku co roku przyciąga tłumy - głównie za sprawą Jarmarku Dobrego Smaku, w ramach którego będzie można skosztować, zakupić, podpatrzeć wiele regionalnych przysmaków. Nie zabraknie doskonałych serów, nalewek, wędlin, ryb, miodów, wina, chleba.

Jarmark będzie zlokalizowany na Rynku Głównym Starego Miasta w Poznaniu. Oprócz kramów warto wziąć udział w licznych warsztatach, laboratoriach, degustacjach oraz wysłuchać koncertów, wykładów, kibicować w konkursach.

Tematem tegorocznego konkursu dla restauratorów będzie czernina - organizatorzy mają nadzieję dowiedzieć się, gdzie w Wielkopolsce można zjeść najlepszą.

Wszyscy twórcy domowych nalewek będą mogli wziąć udział w konkursie o tytuł Polskiej nalewki roku. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich nalewkowiczów - nie tylko tych doświadczonych.


Europejskie produkty na Festiwalu Dobrego Smaku


Oprócz polskich regionalnych przysmaków, w ramach festiwalu będzie można skosztować także zagranicznych produktów. W imprezie wezną udział goście z Wileńszczyzny, którzy będą prezentować chleby i wędliny, a także z Niemiec, Austrii, Węgier, Rumunii, Słowenii, Włoch oraz z Francji.

Szczegółowy program imprezy na www.ofds.pl