Zakupy świąteczne i prezenty - oto co kupimy

  • 1

Pewnie to kogoś zdziwi, ale skarpety nie są wymarzonym ani uniwersalnym prezentem. Ile wydamy na prezenty i zakupy? Zobacz!

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Zakupy świąteczne i prezenty - oto co kupimy
fot. Fotolia
Większość z nas cieszy się już na samą myśl o nadchodzących Świętach. Niejedna kobieta (to zwykle panie dbają o wygląd domu w czasie świąt) z ochotą wybierze się do sklepu w poszukiwaniu świątecznych dekoracji. Instytut badań TNS na zlecenie portalu eBay wypytał internautów, ile wydadzą na prezenty i co chcieliby dostać. Oto wyniki sondażu.

Większość z nas wyda na zakupy świąteczne od 404 do 600 złotych. Zakupy zostawimy zapewne na ostatnią chwilę (to już nasza narodowa cecha), większość sprawunków załatwimy 14 grudnia.

Największym wzięciem w przedświątecznej gorączce zakupów cieszą się duże centra handlowe, zaraz potem - Internet, który staje się coraz popularniejszy, bo pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, lecz najczęściej także pieniądze.

Co kupić na prezent?

Jeśli chodzi o prezenty - obdarujemy nimi najczęściej od 3 do 5 osób, przy czym najczęściej będziemy dwoić się i troić aby sprostać oczekiwaniom. Piątą część konsumentów zakup prezentów stresuje, a tylko 33 % osób decyduje się zapytać wprost czego życzy sobie obdarowany.

Najwięcej wydamy na prezenty dla dzieci. Polacy wydają około 211 zł na prezent dla dziecka. Jeśli chodzi o upominek dla partnera średnio przeznaczamy 143 złote, przy czym hojniejsi są panowie - oni wydadzą ok. 162 złotych, podczas gdy kobiety - 125.

A jaki prezent ucieszy najbardziej? Tu Internauci odpowiadali:

wycieczka
mp3 lub telefon komórkowy
ubrania, buty, dodatki
książka

Najbardziej cieszą nas prezenty sprawiane przez partnerów. Okazuje się, że to oni najczęściej trafiają w nasze gusta. Nieźle spisują się w tym względzie także rodzice i rodzeństwo.
Natomiast pomysły dziadków i teściów najczęściej bywają nietrafione.